W nowym roku ruszy budowa nowego apartamentowca w łódzkiej Fuzji


2020.12.14
Autor: Urbanity.pl
Generalnym wykonawcą drugiego etapu inwestycji Fuzja, która powstaje przy ulicy Tymienieckiego w Łodzi została firma Erbud.

Dobiega końca realizacja dwóch pierwszych apartamentowców kompleksu Fuzja w Łodzi, które powstają w ramach I etapu kompleksu wielofunkcyjnego przy ulicy Tymienieckiego. We wrześniu firma Echo Investment rozpoczęła sprzedaż kolejnego etapu, a w grudniu podpisała umowę na jego wybudowanie.

Fuzja II to kolejne 237 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i układach. W tej części inwestycji powstanie również otwarty, rekreacyjny dziedziniec czy zielony plac przed Elektrownią. Prace budowlane rozpoczną się 7 stycznia 2021 roku, a zakończą 10 czerwca 2022 roku. Wartość podpisanego kontraktu z firmą Erbud wynosi 43,8 mln zł netto.

Komentarze


 • Lodzermensch
  Gość
  2020-12-15 07:00:56
  A. autor może zdefiniować słowo apartamentowiec, bo nie wiem czym to się różni od takiego pospolitego bloku na przykład.

 • Gosc
  Gość
  2020-12-15 14:29:09
  Już definiujemy. Apartamenty w odróżnieniu od normalnego bloku mają po 25m powierzchni.

 • gosc
  Gość
  2020-12-15 18:46:23
  paskudne bloczyska z nie żadne apartamenty

  Maximum 10 budynków w Łodzi przzez ostatnią dekadę spełnia poniższe wymogi...żadna Fuzja

  Apartament – wielopokojowe mieszkanie w wysokim standardzie lub zespół pomieszczeń przeznaczonych dla potrzeb jednego użytkownika np. w hotelu. Nazwa pochodzi od francuskiego appartement oznaczającego większe mieszkanie, które z kolei wywodzi się z włoskiego appartare (oddzielić)[1].

  Cechy odróżniające apartament od mieszkania
  Według typologii opracowanej przez niektóre firmy[2], apartament, jako luksusowe mieszkanie, powinien wyróżniać się prestiżową lokalizacją, dobrą architekturą, jakością użytych materiałów oraz wielkością. Apartament zlokalizowany jest zwykle w dzielnicy uznawanej za prestiżową, najczęściej blisko centrum miasta i obiektów użyteczności publicznej. Za apartament uważa się powierzchnie mieszkalne mające co najmniej około 100 m2 (wyjątkowo powyżej 95 m2)[3]. Lokalizacja powinna być nieuciążliwa. Jedyną niedogodnością może być usytuowanie budynku przy głównych ulicach śródmiejskich, przy czym problem hałasu musi być zlikwidowany przez odpowiednie rozwiązania technologiczne.

  Budynki apartamentowe powinny wyróżniać się atrakcyjną i oryginalna architekturą, najlepiej projektu znanego architekta. W budynku powinna znajdować się recepcja i lobby, miejsca postojowe dla lokatorów i ich gości oraz winda z poziomu garażu. Obiekt powinien być chroniony. W większych kompleksach mieszkaniowych oferowany jest dostęp do funkcji sportowo-rekreacyjnych.

  Do budowy i wykończenia apartamentów, oprócz tradycyjnych, wysokiej klasy materiałów budowlanych, wykorzystuje się kamień naturalny, stal nierdzewną, szlachetne gatunki drewna. Prace wykończeniowe odbywają się według najwyższych standardów z uwzględnieniem indywidualnych projektów wnętrz. Często standard wykończenia apartamentu obejmuje klimatyzację oraz nowoczesne rozwiązania bezprzewodowej obsługi domu typu smart home.

  Charakterystyczną cechą apartamentów jest większa niż w standardowych mieszkaniach wysokość pomieszczeń (co najmniej 275 cm) oraz ich rozkład. Typowy plan apartamentu zbliżony jest do prostokąta, a rozkład pomieszczeń uwzględnia takie elementy jak np. atrakcyjny widok z okien (krajobraz, ciekawa architektura, itp)[4]. Współcześnie nazwa apartament jest często nadużywana, szczególnie przez deweloperów, którzy określają tym mianem mieszkania niespełniające wymienionych kryteriów.

  Wśród apartamentów można wyróżnić podsegment apartamentów luksusowych.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.