W Łodzi powstanie Alchemium za ponad 100 mln zł

2018.10.10

Politechnika Łódzka szykuje się do jednej z największych inwestycji uczelni w ciągu ostatnich lat. Właśnie ogłoszony został przetarg na budowę Alchemium, czyli nowego gmachu dla Wydziału Chemicznego.

Oferty w ogłoszonym przetargu na budowę nowego gmachu Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej można składać do połowy listopada. Władze uczelni planują podpisać umowę na realizację Alchemium jeszcze na początku stycznia.

Łódzka inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach. W pierwszej kolejności powstanie gmach, w którym zaplanowano m.in. aulę na 500 osób oraz mniejsze sale wykładowe, stołówkę i pokoje pracowników. W obiekcie mieścił się będzie także dziekanat oraz sala posiedzeń senatu PŁ i rady Wydziału Chemicznego. Ta część inwestycji zostanie zakończona w III kwartale 2020 roku.

II etap Alchemium to dwa większe i jeden mniejszy budynek, w których powstaną nowoczesne laboratoria do badań chemicznych. Rozpoczęcie budowy tego etapu zaplanowano w 2021 roku, a oddanie do użytku w 2024 roku.

Wszystkie budynki Alchemium zostaną ze sobą połączone specjalnym łącznikiem. Łączna powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 24 000 mkw. Na poziomie -1 znajdzie się parking samochodowy.

Koszt realizacji inwestycji to 113 mln zł.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Wydział Chemiczny PŁ Alchemium

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.