Drugi etap inwestycji „Alchemium – magia chemii jutra” Politechniki Łódzkiej


2023.01.09
Autor: Piotr Maślak
Kilkanaście miesięcy dzieli społeczność akademicką Wydziału Chemii Politechniki Łódzkiej od nowoczesnego kompleksu dydaktycznego. „Alchemium – magia chemii jutra” to największa inwestycja PŁ o wartości ponad 100 mln zł.

Trwają prace budowlane przy drugim etapie inwestycji „Alchemium – magia chemii jutra” Politechniki Łódzkiej. Generalnym wykonawcą jest Alstal Grupa Budowlana, która realizuje projekt w formie zaprojektuj i wybuduj. Umowa podpisana została w styczniu 2022 roku. Inwestycja powstaje zgodnie z harmonogramem.

Już za kilkanaście miesięcy ten nowoczesny obiekt będzie służyć społeczności akademickiej Wydziału Chemii. Na budowie wykonawca prowadzi prace żelbetowe na kondygnacji pierwszego piętra i kończy wylewać strop nad partnerem. Rozpoczęło się ponadto szalowanie stropu nad I piętrem. Tuż po świętach ruszyły roboty murarskie, zaczynając od kondygnacji podziemnej. Wykonawca przygotowuje się do wdrożenia programu prac konserwatorskich.

Zakończyliśmy już etap projektowania i rozpoczęliśmy rozmowy z Inwestorem na temat ostatecznych ustaleń.
powiedział: Michał Michalak, Kierownik Budowy z firmy ALSTAL Grupa Budowlana

Na budowie drugiego etapu Alchemium wykorzystano już 550 ton stali, a także zużyto około 4400 m3 mieszanki betonowej. Inwestycja powinna zostać oddana do użytku w drugim kwartale 2024 roku.

Drugi etap Alchemium składa się z 6-kondygnacyjnego budynku, w którym zaplanowano 130 nowoczesnych laboratoriów, pomieszczenia techniczne, magazyny, warsztaty oraz miejsca do składowania odpadów chemicznych. Łączna powierzchnia użytkowa powstającego obiektu wyniesie ponad 10 400 mkw, a kubatura blisko 60 000 m3. Inwestycja zakłada docelowo budowę czterech budynków na powierzchni około 27 379 metrów kwadratowych.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.