W Łodzi powstaje pierwszy taki akademik w Polsce. BaseCamp budowany również w innych miastach

2020.06.08

We wrześniu br., zakończyć ma się budowa kolejnego akademika BaseCamp w Łodzi, który będzie pierwszym tego typu budynkiem w Polsce z certyfikatem BREEAM na poziomie Very Good.

Druga inwestycja spółki BaseCamp w Łodzi, powstaje na działce przy ulicy Rembielińskiego, która zaoferuje 631 pokoi studenckich, a także m.in. salę wielofunkcyjną, kuchnie wspólne, pokoje nauk, fitness klub oraz zewnętrzny otwarty dziedziniec.

Nowy akademik BaseCamp w Łodzi uzyskał właśnie poziom „Very Good” w certyfikacji BREEAM i stał się pierwszym tego typu budynkiem certyfikowanym w Polsce, zaklasyfikowanym jako „Residential Institutions- long term stay”. Co wpłynęło na uzyskanie takiej oceny? Jest to m.in. komfort przyszłych studentów, zapewnienie im odpowiedniej infrastruktury rowerowej oraz dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych,

Drugi akademik spółki BaseCamp w Łodzi zostanie otwarty we wrześniu br. Pierwszy mieści się w w budynku dawnej Drukarni Dziełowej. Obecnie w Polsce akademiki BaseCamp Student budowane są także we Wrocławiu, Sopocie, Gdańsku i Katowicach, a w planach spółki są również inwestycje w Warszawie, Poznaniu oraz Krakowie.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Jaro
    Gość
    2020-06-08 14:15:47
    Szczególnie potrzeby osób starszych w akademiku są istotne :)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.