W Łodzi powstaje ogromna multimedialna biblioteka za ponad 36 mln zł

2020.02.14

Rozpoczął się remont budynków przy ulicy Moniuszki 3 i 5 w Łodzi, w których powstanie największa multimedialna biblioteka w mieście i przeniesione zostaną wydziały Urzędu Miasta Łodzi.

W styczniu br., wydane zostało prawomocne pozwolenie na całkowite wyremontowanie i przebudowanie budynków, które mieszczą się przy ulicy: Moniuszki 3 i 5 w Łodzi. Przy Mediatece stanęły rusztowania i rozpoczął się remont dachu i elewacji.

W budynku przy ulicy Moniuszki 5 mieściła się będzie Mediateka (MeMo), która będzie pierwszą w Łodzi, nowoczesną multimedialną biblioteką. Mediateka będzie filią Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Przy ulicy pojawią się dodatkowo ławki, kosze na śmieci czy stojaki na rowery. Piętra będą obsługiwane przez windę. W wyremontowanym budynku mieściły się będą: pracownie dla młodzieży, pracownie multimedialne, pracownia dla osób niepełnosprawnych, sale szkoleniowe/warsztatowe, pomieszczenia administracyjne czy studio lektorskie.

Z kolei do budynku przy ulicy Moniuszki 3 przeniosą się wydziały Urzędu Miasta Łodzi, a obiekty pod numerem 3 i 5 zostaną połączone przeszklonym dziedzińcem.

Oddanie do użytku budynku największej multimedialnej biblioteki w Łodzi zaplanowano na połowę 2021 roku. Koszt inwestycji to 36,2 mln zł brutto. Wykonawcą jest konsorcjum firm: PRB Budomal – Artur Leśniak, Maria Potz Mosaicon, BTIB-BAU Technik Inżynieria Budowlana –Tomasz Zagozd.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.