W Łodzi powstaje arena lekkoatletyczna z pełnowymiarową bieżnią

2021.09.17

Jeszcze w tym roku zakończy się remont kompleksu sportowego na terenie Rudzkiego Klubu Sportowego w Łodzi. W planach kolejne inwestycje.

Na terenie Rudzkiego Klubu Sportowego powstaje nowoczesna arena lekkoatletyczna, składająca się z boiska z nawierzchnią z naturalnej trawy wraz z bieżnią lekkoatletyczną o długości 400 m z sześcioma torami okrężnymi oraz ośmioma torami prostymi do biegów sprinterskich.

W ramach inwestycji powstaną także rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu oszczepem, młotem i dyskiem, skocznie do skoku o tyczce, w dal i trójskoku, zeskok do skoku wzwyż i inne.

Realizacja inwestycji przebiega zgodnie z harmonogramem. Wykonawca położył już tartan na pełnowymiarowej bieżni. Wykonano już boisko z drenażem, rzutnie i skocznie. Płyta jest przygotowana pod wysiew trawy. Równolegle prowadzone są prace dotyczące oświetlenia kompleksu. Stadion ma być gotowy do grudnia bieżącego roku.

Obecnie realizowane prace to pierwszy etap przebudowy stadionu RKS, których koszt wyniesie 10 mln zł. W kolejnej części inwestycji planowana jest przebudowa zdegradowanego budynku, w którym znajdzie się zaplecze administracyjno-szatniowe, internat oraz pomieszczenia odnowy biologicznej i rehabilitacji sportowej.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Kompleks lekkoatletyczny

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.