Powstaje nowoczesna arena dla łódzkich sportowców RKS

2021.03.11

Ruszyła modernizacja stadionu Rudzkiego Klubu Sportowego w Łodzi. Koszt inwestycji to prawie 10 milionów złotych.

Inwestycja na stadionie Rudzkiego Klubu Sportowego zakłada wykonanie naturalnego boiska o wymiarach, pozwalających na rozgrywanie zarówno zawodów lekkoatletycznych, jak i meczów piłki nożnej. Płyta boiska wyposażona zostanie w system drenażu i jego nawadniania. Dodatkowo powstaną stanowiska rozgrzewkowe do poszczególnych dyscyplin.

Sportowcy Rudzkiego Klubu Sportowego będą mieli do dyspozycji sześciotorową bieżnię, skocznię do skoku w dal i trójskoku oraz nowe wyposażenie, w tym bloki startowe, elementy do biegów z przeszkodami, wiatromierz elektroniczny czy ławki dla zawodników.

Modernizacji poddane zostanie także zaplecze magazynowe klubu, a sam obiekt wzbogaci się o nową mobilną trybunę i oświetlenie. W drugim etapie inwestycji wykonawca wybuduje nowy budynek, w którym zaplanowano m.in. internat.

Stadion Rudzkiego Klubu Sportowego w Łodzi zmodernizowany zostanie zgodnie z przepisami światowej i polskiej organizacji lekkoatletycznej. Wykonawcą inwestycji została firma TAMEX Obiekty Sportowe S.A., która według harmonogramu ma zakończyć prace do połowy grudnia 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Kompleks lekkoatletyczny

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.