Ulica Żywiołów. Nowa oferta w łódzkim EC1

2021.01.25

Ponad 2 000 mkw. nowej przestrzeni pod nazwą Ulica Żywiołów powstanie w Planetarium EC1 i Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.

Ulica Żywiołów będzie to ponad 2 000 mkw. przestrzeni zaaranżowanej dla dzieci w wieku od 2 do 10 lat, która będzie miała za zadanie pozytywny rozwój intelektualny, emocjonalny i ruchowy dzieci poprzez zabawę w ruchu.

Motywem przewodnim będą żywioły - Woda, Ziemia, Życie, Ogień i Powietrze i dlatego cała przestrzeń podzielona zostanie na pięć stref tematycznych, które inspirowały będą najmłodszych do samodzielnego poszerzania wiedzy poprzez własne doświadczenia i eksperymenty.

W Ulicy Żywiołów dostępne będą m.in. sale gier i warsztatów, pokój zagadek z różnorodnymi scenariuszami zabawy, przestrzeń konstruktora, eksponaty i interaktywne stanowiska oraz starannie przemyślana mała architektura. Całość uzupełniona zostanie o strefę wystaw czasowych, której tematyka dotyczy iluzji optycznych.

Dla rodziców z dzieckiem do lat 3 przygotowana zostanie specjalna przestrzeń z miejscem do pracy, odpoczynku i poczytania.

Wykonawcą projektu jest firma New Amsterdam. Otwarcie Ulicy Żywiołów w Łodzi zaplanowano na IV kwartał tego roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.