Ulica Legionów w Łodzi się zmienia. Rusza remont największego budynku

2021.09.13

Ruszyła modernizacja największego budynku w programie rewitalizacji obszarowej w centrum Łodzi. Powstaną m.in. mieszkania komunalne.

Legionów jest obecnie jedną z najbardziej zaniedbanych ulic w centrum Łodzi, jednak dzięki programowi rewitalizacji miasta, wkrótce się to zmieni. W ramach programu Miasto Kamienic wyremontowanych zostało już dziewięć obiektów, a obecnie prowadzone są prace także pod numerami 20a i 37a.

Teraz przyszedł czas na kamienicę przy ulicy Legionów 44, która jest największym budynkiem w programie rewitalizacji obszarowej. Zabudowę tworzy kilka budynków, które wybudowane zostały na przełomie XIX i XX wieku. Wszystkie obiekty zostaną poddane gruntownej rewitalizacji.

Łącznie w budynkach przy Legionów 44 powstanie 20 mieszkań komunalnych, 5 lokali handlowo-usługowych, dom dla małoletnich matek oraz świetlica środowiskowa z dodatkowymi funkcjami terapeutycznymi. W ramach inwestycji zmieni się również podwórko, które się zazieleni, pojawią się trawniki, klomby z krzewami, ozdobnymi trawami i bylinami oraz 5 drzew. Dla najmłodszych zaplanowano plac zabaw. Całość uzupełnią ławki połączone pergolą, stojaki rowerowe, dwa miejsca parkingowe, kotłownia, śmietniki i nowe murowane ogrodzenie.

Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze. Wykonawca rozpocznie właściwe prace w ciągu kilku najbliższych dni. Wartość inwestycji to ponad 14 mln zł.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Legionów 44

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.