Światowy potentat w produkcji części do sprzętu AGD zatrudni w Łodzi 100 pracowników

2021.09.22

Łódzki oddział firmy Wirhwein, planuje zwiększenie mocy produkcyjnej i dlatego zatrudni nawet 100 nowych pracowników. Dodatkowo powiększy wynajmowaną przestrzeń w parku logistycznym MLP Łódź.

Wirthwein Polska posiada swoją nowoczesną fabrykę w Łodzi przy ulicy Lodowej. Obecnie ten światowy potentat w produkcji części do sprzętu AGD zatrudnia w polskim oddziale prawie 400 osób.

Łódzki oddział firmy istniejącej od ponad 20 lat, przetwarza ponad 18 000 ton surowców rocznie, produkując elementy z tworzyw do pralek, zmywarek, suszarek, lodówek, piekarników oraz komponenty wtryskowe dla motoryzacji, przemysłu sanitarnego i wentylacji.

Wirthwein Polska planuje zwiększyć moce produkcyjne, dlatego w tym celu wynajmie dodatkową przestrzeń w parku logistycznym MLP Łódź. Chodzi o około 6 000 mkw. powierzchni. Przy budynku produkcyjno-magazynowym powstanie nowoczesna przestrzeń biurowa. Wirthwein Polska zagwarantował sobie możliwość dalszej rozbudowy.

Dodatkowo w ciągu 2-3 lat od uruchomienia fabryki, co ma nastąpić w II kwartale 2022 roku, firma zwiększy zatrudnienie o około 100 osób. Trwa już rekrutacja, a w pierwszej kolejności zatrudnieni zostaną specjaliści od wtrysku, utrzymania ruchu (mechaników, elektryków, narzędziowców i automatyków), inżynierów jakości oraz operatorów i logistyków.

MLP Łódź to ogromny park logistyczny, który powstaje na działce o wielkości 16,5 ha i docelowo oferował będzie 71 000 mkw. powierzchni do wynajęcia.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.