Rusza program za miliard złotych, który zmieni Łódź

2018.01.26

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oficjalnie zaprezentowała ogromny program rewitalizacji obszarowej, który docelowo obejmie aż osiem kwartałów w centrum miasta, a koszt realizacji inwestycji wyniesie prawie miliard złotych.

Hanna Zdanowska zapowiedziała start rewitalizacji obszarowej, który odmieni Łódź. Inwestycja, która realizowana będzie etapowo, rozpocznie się od prac na ulicy Wschodniej, Jaracza, Traugutta i Gdańskiej oraz przy budowie nowego łącznika pomiędzy ulicą Tuwima a Moniuszki.

W ramach rewitalizacji obszarowej zmodernizowane zostaną nie tylko kamienice, ale także wymieniona zostanie nawierzchnia ulic czy powstaną nowe chodniki. Jednym z głównych założeń programu jest również powrót do aktywności i ożywienie miejskiej przestrzeni pod względem komfortu życia, rozwoju przedsiębiorczości i odnowy społecznej.

Już w czerwcu tego roku drogowcy pojawią się na ulicy Gdańskiej, a następnie na ulicy Sienkiewicza i Jaracza. We wrześniu ruszą remonty ulic Traugutta, Wschodniej i Nawrot, a w październiku Tuwima. Koszt przebudowy tych fragmentów ulic wyniesie 48 mln zł.

Na remontowanych ulicach będziemy starali się zachować ruch dla komunikacji miejskiej. Tam gdzie to możliwe prace będą prowadzone tak, aby utrzymać przejezdność jednej ze stron jezdni. Bierzemy pod uwagę możliwość wprowadzenia ruchu dwukierunkowego na równoległych do remontowanych ulicach jednokierunkowych, np. ul. Rewolucji 1905 r.

- tłumaczył Maciej Sobieraj, wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu.

Koszt całej inwestycji w ramach rewitalizacji obszarowej szacowany jest na niecały miliard złotych.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.