Remont Mediateki za ponad 20 mln zł przy Moniuszki w Łodzi

2020.06.30

Trwa remont dwóch zabytkowych budynków, które znajdują się przy ulicy Moniuszki 3 i 5 w Łodzi. Dwie wille zbudowane zostały przez Ludwika Meyera.

Zabytkowy budynek przy Moniuszki 5 mieścił będzie w sobie nowoczesną Mediatekę MeMo. W budynku powstają sale warsztatowe, seminaryjne i profesjonalna przestrzeń wystawiennicza. Całość dopełni ogród, który będzie miejscem wypoczynku i relaksu na świeżym powietrzu. Z kolei do budynku przy ulicy Moniuszki 3 przeniesione zostaną wydziały Urzędu Miasta Łodzi.

Prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Obecnie roboty skupiają się głównie na odtworzeniu i renowacji elewacji, wymianie dachów i instalacji. Wykonawca przygotowuje się do budowy przeszklonego dziedzińca, który połączy sąsiadujące ze sobą budynki.

Remont przyszłej Mediateki przy Moniuszki 5 obejmuje budynek, oficynę, dziedziniec i ogród. W dawnych pomieszczeniach mieszkalnych mieściła się będzie wielofunkcyjna sala z antresolą, która zostanie połączona z ogrodem, druga sala ze zbiorami Mediateki oraz studio do nagrań lektorskich. Dodatkowo powstaną trzy pracownie przeznaczone na warsztaty i szkolenia. Z kolei w przeszklonym dziedzińcu mieściła się będzie przestrzeń wystawiennicza z miejscem na kawiarnię.

Jeszcze nie wiadomo, które dokładnie wydziały Urzędu Miasta Łodzi przeniosą się do budynku przy Moniuszki 3. Wiadomo, że w obiekcie zaplanowano dwie sale ekspozycyjne, cztery pomieszczenia administracyjne, salę wielofunkcyjną, salkę szkoleń i siedem sal biurowych.

Łączny koszt remontu budynków to ponad 36 mln zł. Inwestycja ma być gotowa w 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Mediateka MeMo, Moniuszki 3

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.