Mediateka w Łodzi - jedna z najnowocześniejszych instytucji kultury


2021.06.14
Autor: Urbanity.pl
Dobiega rewitalizacja dwóch zabytkowych willi w Łodzi, którym przed rozpoczęciem prac groziła katastrofa budowlana, a ściany frontowe były podparte, by nie przewróciły się na ulicę.

Trwa rewitalizacja dwóch zabytkowych willi przy ulicy Moniuszki 3 i 5 w Łodzi, w których po zakończeniu prac znajdą się wydziały Urzędu Miasta Łodzi oraz Mediateka.

Jeszcze w tym roku dobiegnie końca budowa jednej z najnowocześniejszych instytucji kultury - Mediateki, która mieściła się będzie przy ulicy Moniuszki 5, a do której będzie można się dostać przez bezpośrednie połączenie łączące dziedziniec z ulicą. W obiekcie zaplanowano pracownie dla młodzieży (7), pracownie multimedialne (2), pracownia dla osób niepełnosprawnych, sale szkoleniowe/warsztatowe (5), pomieszczenia administracyjne (4) oraz studio lektorskie.

Budynek Mediateki posiadał będzie windę, a w jego sąsiedztwie planowane jest założenie trawnika i wykonanie nasadzeń w niewielkim ogrodzie.

Oba budynki przy Moniuszki 3 i 5 połączone zostaną przeszklonymi kładkami. Obecnie trwają prace wykończeniowe, które zbliżają się już do końca. Całość ma być gotowa w IV kwartale br. Koszt inwestycji to 36,25 mln zł brutto.

Komentarze


 • Bazyl
  Gość
  2021-06-14 14:12:41
  Połączenie łączące.... Jezuuu czy w tym UML umieją pisać po polsku ? Nie mówiąc o tym że info stare a w mieście ponad połowa chodników i jezdni nie nadaje się do użytku!

 • Ja
  Gość
  2021-06-15 16:50:21
  jestem dumna że mieszkam w Łodzi. To piękne miasto i z każdym rokiem zmienia się na lepsze.

 • Inka
  Gość
  2021-06-17 14:23:01
  Super inicjatywa, ale drobna uwaga. Sale będą dla osób z niepełnosprawnościami (nie osób niepełnosprawnych). Niepełnosprawność nie definiuje tych osób i nie jest ich jedyną cechą. Język, którego używamy, ma znaczenie. Pozdrawiam!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.