Remont jednej z najpiękniejszych kamienic przy Placu Wolności w Łodzi

2021.09.13

Do końca bieżącego roku historyczna fasada kamienicy stojącej przy Placu Wolności w Łodzi odzyska swój blask.

Na kamienicy przy Placu Wolności 2 w Łodzi pojawiło się rusztowanie, co oznacza, że rozpoczęły się prace przy elewacji jednej z najpiękniejszych i najcenniejszych budynków w tym miejscu miasta,

Zabytkowa, XIX-wieczna kamienica powstała w 1840 roku przez Bogusława Zimmermana. W 1893 roku dobudowane zostało drugie piętro przez kolejnego właściciela - Maksymiliana Leinwebera. W obiekcie funkcjonuje do dziś najstarsza apteka w Łodzi, a także Muzeum Farmacji, magazyny Muzeum Sportu (filia Muzeum Miasta Łodzi) szkoła tańca i lokale mieszkalne.

W pierwszy etapie modernizacji kamienicy pod numerem 2 przeprowadzony zostanie remont konserwatorski elewacji, który zakończy się do końca tego roku. W kolejnym etapie modernizacji poddane zostaną wnętrza kamienicy.

Pracom konserwatorskim poddane zostaną detale architektoniczne i sztukateria. Uzupełnimy ubytki w ścianach oraz w stolarce. Wymienimy okna i zabezpieczymy balkony, renowacji poddamy balustrady. Wyremontujemy gzyms dachowy. Dodatkowo wykonamy także izolacje fundamentów — wylicza Mariusz Kociołek z Zakładu Ogólnobudowlanego Michała Szymczyka, generalny wykonawca.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.