Pierwsza taka inwestycja w Łodzi i największa w Polsce

2020.05.08

Niespełna 900 miejsc parkingowych powstanie w ścisłym centrum Łodzi w ramach pierwszego etapu miejskiego systemu parkingów. Na dniach zostanie podpisana umowa na budowę pierwszych obiektów.

Minął już termin na odwołanie się od wyniku postępowania na wybór partnera do projektu budowy parkingów wielopoziomowych w Łodzi. Zastrzeżeń nie było, a to oznacza, że można podpisać umowę na budowę pierwszych ośmiu obiektów. Partnerem Łodzi w formule PPP będzie Mota-Engil.

Znamy już cztery lokalizacje parkingów wielopoziomowych, które powstaną w ramach miejskiego systemu parkingów. Wszystkie zlokalizowane będą w ścisłym centrum miasta - dwa przy ulicy Wschodniej i po jednym przy ulicy Tuwima oraz alei Kościuszki. Będzie to pierwszy etap inwestycji, który będzie sukcesywnie rozbudowywany.

Pierwsze prace budowlane rozpoczną się wraz z początkiem przyszłego roku. Łącznie powstanie 891 miejsc parkingowych w wielopoziomowych obiektach w partnerstwie publiczno-prywatnym.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Rolny
  Gość
  2020-05-09 09:26:15
  Wow, 20 lat temu kiedy było by prościej to ogarnąć mówiłem że w łodzi potrzeba miejsc parkingowych, a nie same biurowce bez parkingu lub z parkingiem na 3 auta, a najbliższy plac gdzie można stanąć 5km dalej....

 • Maruda
  Gość
  2020-05-09 10:19:11
  Nareszcie. Słyszę o tym już od kilku lat. Mam nadzieję że zaczniemy dzięki temu pozbywać się parkingów ulicznych. Szkoda tylko że tak długo na to czekamy. No i dopiero budowa w przyszłym roku.

 • gość
  Gość
  2020-05-11 06:52:49
  tak pozbędziesz się,zapomnij typowy kierowca nie chce płacić za parking,wszystko chce za free,
  wytłumacz jak można kupować nowe mieszkania bez zakupu 1 lub 2 miejsc parkingowych, jak są dostępne bo podobno drogo im i później parkują swoje beemki w krzakach lub trawnikach,trzeba jak w sztokholmie wyrzucić dusigroszy z centrum...nie stać cię na parking lub garaż goodbye,,,w Japonii musisz wskazać miejsce gdzie będzie parkowało Twoje auto,Kierowcy niszczą wszystko...ostatnio jeden taki wymyślił sobie kupując pseudoapartament 70 metrowy że mając nowy samochód a nawet dwa że garaż mu niepotrzebny bo za drogi..takie umysły mają ludzie
  najdroższe miejsce w Krakowie kosztowało 200k..w Łodzi żal im wydać 25-50k,,mieszkaniec bez garażu nie ma wielkiej wartości.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.