Otwarta podziemna ulica Hasa i woonerf w Nowym Centrum Łodzi


2022.07.04
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Podziemna ulica Hasa i woonerf w Nowym Centrum Łodzi przeszła szereg niezbędnych testów i odbiorów technicznych, co sprawiło, że kierowcy mogą już przejechać nową drogą, a łodzianie korzystać z nowego traktu nad nią.

W śladzie dawnej ulicy Hasa w Nowym Centrum Łodzi, kosztem prawie 100 mln zł wybudowany został półkilometrowy tunel, który biegnie na głębokości 6 m pod powierzchnią ziemi i łączy dwukierunkową jezdnią ul. Kilińskiego (wjazd przy siedzibie mBanku) z rondem pod al. Rodziny Scheiblerów.

W ramach inwestycji powstało dla kierowców siedem zjazdów do budynków, które w przyszłości powstaną w tej części Nowego Centrum Łodzi. Jeden z nich prowadzi do planowanego trójpoziomowego parkingu samochodowego na 300 stanowisk, zlokalizowanego pod rynkiem im. K. Kobro przed EC1. W planach jest także budowa nowej siedziby łódzkiego ratusza.

Kolejny woonerf w Łodzi już oddany do użytku
Przy realizacji podziemnej ulicy Hasa zadbano także o teren nad nią. Na poziomie gruntu powstał nowy woonerf, czyli podwórzec miejski, który stanowi przestrzeń z zieloną roślinnością (21 drzew, 538 krzewów, 73 pnącza oraz kilka tys. traw ozdobnych), meblami miejskimi czy placem zabaw dla najmłodszych mieszkańców. Trakt rozjaśni nocą specjalny system oświetlenia uzupełniający standardowe oświetlenie uliczne.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.