Mieszkania tylko dla seniorów przy Romanowskiej w Łodzi

2020.03.27

Deweloper inwestycji Villa Romanów na łódzkich Bałutach wybuduje dwa budynki, które dedykowane będą osobom starszym wraz z wielofunkcyjną przychodnią.

W ramach osiedla Villa Romanów w Łodzi wybudowany zostanie Dom Seniora wraz z nowoczesną kliniką medyczno-rehabilitacyjną. Budynek dla osób starszych będzie wyposażony w technologie podnoszące bezpieczeństwo i ułatwienia, które pomogą tym osobom w codziennym życiu.

W kwietniu br., ruszy realizacja tego specjalnego etapu przy ulicy Romanowskiej na Bałutach. Docelowo inwestycja składała się będzie z dziewięciu budynków, z czego dwa dedykowane będą osobom starszym. Deweloperem jest spółka Apartamenty Plus, a za projekt architektoniczny odpowiada Studio Projektowe Gabaryt z Warszawy. Generalnym wykonawcą została firma W.P.I.P z Poznania

Oprócz odpowiednio zaprojektowanych mieszkań i zaplecza medycznego proponujemy szeroką gamę pomieszczeń i dostępnych powierzchni wspólnych, dzięki którym mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzić czas. W razie potrzeby szybko otrzymają pomoc, ale dążymy do tego, by jak najdłużej mogli się integrować i brać udział w codziennym życiu społeczności
powiedział: Przemysław Majka, prezes spółki Apartamenty Plus.

Dom Seniora Romanów będzie 6-kondygnacyjnym budynkiem, częściowo podpiwniczonym, w którym znajdowały się będą lokale różnego typu, przeznaczone do zamieszkania na stałe i na pobyt czasowy. Łącznie to ponad 100 miejsc dla pensjonariuszy wymagających całodobowej opieki, leżących i samodzielnie poruszających się. Do 80-ciu seniorów w dobrej kondycji będzie mogło zająć 40 dwuosobowych apartamentów, każdy wyposażony w salon, kuchnię i łazienkę. W ramach inwestycji powstanie również wielofunkcyjna przychodnia świadcząca usługi rehabilitacyjne i lecznicze.

I etap inwestycji Dom Seniora Romanów będzie gotowy w październiku 2021 roku. Wartość inwestycji to ponad 26 mln zł.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • eugeniusz łódzki
  Gość
  2020-03-29 07:58:07
  co trzeba mieć w portfelu żeby się tam dostać ???

 • leon
  Gość
  2020-03-29 18:12:24
  koronawirusa zapewne.

 • Kamil
  Gość
  2020-03-29 19:00:37
  Ta przychodnia będzie płatna, czy sprzedadzą ją NFZ?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.