Łódzki Aquapark Fala z nowymi zjeżdżalniami. Znana data otwarcia

2020.05.25

Trwają prace budowlane na terenie Aquaparku Fala w Łodzi, który już niebawem przywita gości wieloma nowymi atrakcjami, w tym m.in. nowymi zjeżdżalniami na łącznie pół kilometra trasy ślizgu.

Nie zwalnia tempa budowa nowej wieży zjeżdżalni wraz z kompleksem czterech nowych tras zjazdu w kompleksie Aquapark Fala. Gotowa jest już konstrukcja samej wieży. W kwietniu rozpoczął się montaż pojedynczych segmentów zjeżdżalni. Natomiast w maju przystąpiono do montażu segmentów każdej ze zjeżdżalni w całość, bezpośrednio na metalowej konstrukcji.

Nowa atrakcja mieści się w sąsiedztwie już istniejącej wieży z zjeżdżalniami oraz Kamikaze. Punkty startowe zjazdów rozmieszczone zostały na czterech poziomach ponad 22- metrowej wieży. Łącznie powstanie ponad pół kilometra trasy ślizgu.

W rozbudowanym Aquaparku Fala znajdą się cztery nowe zjeżdżalnie: pontonowa o średnicy 12 m., pontonowa wyposażona w dwa rożki wprawiające ponton w ruch wahadłowy, pontonowej o całkowitej długości 144 m., oraz zjeżdżalni ekstremalnej z zapadnią i elementem startowym w formie kapsuły, gdzie początkowa trasa zjazdu przebiegać będzie całkowicie pionowo. Każda zjeżdżalnia będzie wyposażona w indywidualny zestaw efektów świetlno-dźwiękowych.

Nowe zjeżdżalnie w aquaparku będą miały całoroczny charakter. Otwarcie nowych atrakcji dla gości zaplanowano na koniec czerwca 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Aquapark Fala

Komentarze


  • igor
    Gość
    2020-06-28 13:00:31
    nie wiadomo dokładnie daty otwarcia zjeżdżalni na fali

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.