Łódź: Rewitalizacja kamienicy za 20 mln

2019.08.28

Kamienica przy Legionów 20 w końcu odzyska dawny blask. Magistrat wyłonił wykonawcę zrujnowanego budynku,, prace remontowe będą kosztowały 19,3 mln zł.

To drugie podejście mające na cele wyłonić firmę remontową, do pierwszego przetargu nikt się nie zgłosił. W czerwcu ponowiono próbę, tym razem ofertę przesłała jedna firma, której cena zmieściła się w budżecie przeznaczonym na ten cel przez miasto. Magistrat na remont walącej się kamienicy zapisał 19,6 mln zł, firma Zab-Bud wyceniła prace na 19,35 mln. W ciągu kilku dni ma dojść do podpisania umowy.

Tak wysoka cena rewitalizacji ma swoje podstawy. Stan budynku jest krytyczny, jego elewacje zaczęły porastać drzewa, konieczne będzie też wzmocnienie konstrukcji gdyż budynek zaczyna grozić zawaleniem. Do tej pory tylko jeden remont zlecony przez miasto był droższy, kamienica przy ul. Tuwima 46, której koszt rewitalizacji sięgnął blisko 29 mln złotych.

W wyremontowanej kamienicy znajdzie się 40 mieszkań, świetlica środowiskowa oraz dwa lokale usługowo-handlowe. Prace przy obiekcie będą trwały 2,5 roku, co oznacza, że nowi mieszkańcy wprowadzą się dopiero w pierwszej połowie 2022 roku

Źródło: Gazeta Wyborcza

Inne wiadomości o Kamienica Andrzeja Jeżewicza, ZAB-BUD Andrzej Zaboklicki

Komentarze


  • Niedowiarek
    Gość
    2019-08-30 22:03:16
    20 mln na remont kamienicy dzielony na 40 mieszkań daje 500 tys. zł na każdy lokal. Wydawanie takich pieniędzy w Łodzi na lokale na wynajem / mieszkania socjalne byłoby niedorzeczne - zakładam, że miasto ma plan, jak efektywnie wykorzystać (sprzedać) te mieszkania?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.