Łódź bliżej metra? Startuje budowa stacji Łódź-Polesie

2021.02.12

Za nieco ponad tydzień rozpocznie się realizacja stacji Łódź-Polesie, która będzie milowym krokiem na budowie łódzkiego tunelu średnicowego.

W Łodzi prowadzone są prace przy budowie tunelu średnicowego, które pozwoli na sprawną i szybką podroż po mieście koleją. Wykonawca prowadzi obecnie roboty w miejscu komory startowej przy ulicy Odolanowskiej, przy budowie komory rozgałęźnej pomiędzy Kasprzaka, a Włókniarzy, oraz przy komarach startowych gdzie pociągi wjadą w tunel jadąc od dworca Kaliskiego i dworca Łódź Żabieniec.

Z kolei już 21 lutego kolejny ważny etap w realizacji łódzkiego tunelu średnicowego. W tym dniu rozpocznie się budowa stacji kolejowej Łódź Polesie, która powstanie na terenie Ogrodów Karskiego na tyłach Manufaktury.

Łódź-Polesie będzie podziemną stacją z dwoma peronami znajdującymi się na poziomie -3. Nad nimi zaplanowano pomieszczenia usługowe i techniczne. Windy i ruchome schody zaprowadzą nas na powierzchnię wprost do centrum handlowego, a także na nowe rewitalizowane przestrzenie Polesia. Działka, która znajduje się pomiędzy stacją, a ulicą Mielczarskiego zostanie zagospodarowana pod Ogród Karskiego. Przy stacji pojawią się również przystanki autobusowe dla zintegrowania środków transportu zbiorowego.

W momencie rozpoczęcia realizacji stacji Łódź-Polesie zamknięta zostanie ulica Ogrodowa i zajęty zostanie teren na południe od ulicy. Dojazd do Manufaktury z ulicy Ogrodowej zostanie zachowany od strony ulicy Karskiego przez tymczasowy zjazd na parking.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • ????????????????/
  Gość
  2021-02-12 17:55:25
  linia srednicowa to od razu metro? ;p

 • Łódziak
  Gość
  2021-02-12 20:14:28
  Od razu :)

 • Adamsky
  Gość
  2021-02-12 21:06:30
  No i fajnie choć w Łodzi, podobnie jak i w Krakowie przydałoby się tradycyjne metro

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.