Król Manhattanu - powstanie najwyższy budynek mieszkalny w Łodzi

2008.01.23

90 metrów wysokości będzie miał najwyższy budynek mieszkalny w Łodzi. Stanie przy ul. Piotrkowskiej 170, obok innych wieżowców na Manhattanie. Będzie jednak od nich wyższy o trzynaście metrów.

- Koncepcja została już zatwierdzona przez Urząd Miasta Łodzi - mówi Krzysztof Diduch, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Śródmieście". - Uzyskaliśmy również zgodę od Urzędu Lotnictwa Cywilnego na budowę budynku o tej wysokości (co ciekawe, zdaniem ULC, hotel Hilton, ulokowany w pobliżu, może mieć co najwyżej 71 metrów wysokości - przyp. red.). Planujemy, wspólnie z łódzką firmą Remo-Bud, że budowa gmachu rozpocznie się we wrześniu, a najpóźniej w październiku bieżącego roku.

Najnowszy łódzki drapacz chmur będzie liczył 28 pięter (dotychczasowe bloki na Manhattanie mają ich 25). Pierwsze siedem lub nawet dziewięć pięter przeznaczonych będzie na działalność usługową. Na pozostałych powstanie 50 luksusowych mieszkań o powierzchni od 50 do 150 mkw.

- Frontowa część budynku zostanie całkowicie oszklona (w mieszkaniach zaplanowano z tej strony salony) - mówi Krzysztof Diduch. - Tyłem wieżowiec będzie przylegał do szczytu innego bloku na Manhattanie (przy al. Piłsudskiego 7).

- W nowym wieżowcu zainstalowanych będzie pięć wind szybkobieżnych, bardzo cichych i szybkich - dodaje prezes. - W podziemiach powstanie bezobsługowy parking na 400 miejsc, jeden z najnowocześniejszych w Polsce. Pojazdy na specjalnych "regałach" będzie rozlokowywał komputer.

Koszt całej inwestycji szacowany jest na 50 - 60 mln złotych.

Metr kwadratowy ma kosztować ok. 10 tys. złotych. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się na przełomie września i października 2010 roku.

Źródło: Express Ilustrowany

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.