Kończy się remont Pałacu Izraela Poznańskiego za 40 mln zł

2020.04.17

Pałac Izraela Poznańskiego, który jest siedzibą Muzeum Miasta Łodzi, to jedna z wizytówek miasta i jej symbol. Jeszcze w tym roku zakończy się trwający ponad dwa lata remont obiektu.

Łódzki Pałac Izraela Poznańskiego znajduje się na rogu ulic Ogrodowej i Stodolnianej, którego budowa sięga 1877 roku. Obecnie jeden z najbardziej reprezentacyjnych i najcenniejszych zabytków Łodzi przechodzi remont.

Na budowie trwają już prace wykończeniowe w pałacowych wnętrzach, a w podziemiach powstaje multimedialna wystawa ,,Ziemia Obiecana - wczoraj i dziś". W ramach inwestycji o wartości 40 mln zł., dokonano naprawy elewacji całego obiektu, remontu balkonów, konserwacji gzymsów, sztukaterii, balustrad, detali architektonicznych, figur wieńczących fasadę, izolację fundamentów oraz wymianę pokrycia dachu i rynien, a także wymianę stolarki okiennej. Przywrócono również wejście do Pałacu od strony ulicy Zachodniej.

Dobiegają końca prace remontowe w pomieszczeniu, w którym w przyszłości znajdzie się sala multimedialna oraz biblioteka. W podziemiach Pałacu Izraela Poznańskiego powstaje multimedialna wystawa „Ziemia Obiecana wczoraj i dziś. Łódź w Europie. Europa w Łodzi”. Wystawa, która składała się będzie z pięciu bloków tematycznych, pokaże historię Łodzi od czasów średniowiecza do czasów współczesnych.

Remont przechodzi również przypałacowy ogród z końca XIX wieku, który jest jednym z najpiękniejszych i najstarszych w Łodzi. Jego otwarcie planowane jest na jesień 2020 roku.

Prace remontowe Pałacu Izraela Poznańskiego potrwają do czerwca br.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Pałac Izraela Poznańskiego

Komentarze


 • Łodzianin
  Gość
  2020-04-17 18:55:33
  Ulicy Stodolnianej nie ma od co najmniej 80 lat. Pałac znajduje się na rogu ulic Ogrodowej i Zachodniej.

 • Alex Berkovsky
  Gość
  2020-04-19 07:43:18
  Janek Student legenda Łodzi i Poznański a obok Kasyno...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.