Kończy się realizacja jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w Łodzi

2021.04.02

Zgodnie z harmonogramem przebiega realizacja podziemnej drogi w Nowym Centrum Łodzi, której zadaniem będzie połączenie ulicy Kilińskiego z rondem pod aleją Rodziny Scheiblerów.

Podziemna droga w Nowym Centrum Łodzi powstaje na głębokości sześciu metrów poniżej powierzchni i będzie miała dwukierunkową jezdnię, pod jednym pasie ruchu w obu kierunkach. Pół kilometrowa droga będzie miała szerokość 10 metrów, a tunel w której biegnie ponad 4 metry wysokości.

Rampa zjazdowa prowadząca do podziemnej ulicy zlokalizowana jest pomiędzy budynkami PGE, a budynkiem biurowym mBanku.

Na terenie inwestycji dobiegły końca roboty związane z betonową podbudową na poziomie „-1” i już niebawem rozpocznie się kładzenie nawierzchni asfaltowej, a także granitów i klinkierów na poziomie "0". Z podziemnej drogi wykonanych zostanie siedem zjazdów prowadzących do podziemnych parkingów budynków, które w przyszłości powstaną na obszarze NCŁ - będzie to m.in. biurowiec, hotel oraz wielorodzinny obiekt na terenie należącym do firmy Ghelamco. Chodzi o teren pomiędzy dworcem kolejowym, a budynkiem EC1.

Podziemną drogą w NCŁ dostaniemy się także do 3-poziomowego parkingu samochodowego, który pomieści 300 aut, a który wybudowany zostanie w przyszłości pod rynkiem Nowego Centrum Łodzi. W planach jest także utworzenie przebicia do podziemnej drogi w kierunku ulicy Dowborczyków.

Nad budowaną drogą powstanie również kolejny w mieście woonerf o powierzchni 12 000 metrów kwadratowych, który łączył będzie teren EC-1, rynek Kobro z dworcem Łódź-Fabryczna. Ta część inwestycji realizowana jest w II etapie.

Całość, tj. podziemna droga i woonerf będzie gotowa do końca bieżącego roku. Koszt inwestycji to 90 mln zł.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.