Kolejny TBS w Łodzi. Gdzie powstaną mieszkania komunalne do wynajęcia?


2022.01.25
Autor: Urbanity.pl
Podpisana została umowa z wykonawcą nowej inwestycji realizowanej wspólnie przez miasto i Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Prace budowlane ruszą w lutym.

Przy ulicy Przędzalnianej 101/103 wybudowany zostanie kolejny blok, w którym znajdą się mieszkania komunalne przeznaczone dla gminy pod wynajem.

Łącznie w ramach nowej inwestycji realizowanej przez Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego powstanie 39 mieszkań dla łodzian, z czego 20 będzie przeznaczone dla gminy, tak by mogły być wynajęte przez ludzi czekających na lokal komunalny, z kolei pozostałe 19 zostanie zasiedlone przez lokatorów oczekujących z listy WTBS.

Nowy rok zaczynamy od dobrej informacji dla łodzian. W lutym na plac budowy wchodzi firma, która rozpocznie budowę 39 komfortowych mieszkań. Pod adresem Przędzalniana 101/103 powstaną zarówno lokale, które wynajmiemy osobom czekającym na mieszkanie komunalne, jak i rodzinom ze średnimi dochodami, jako typowe budownictwo społeczne – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi.

Mieszkania przy Przędzalnianej 101/103 zostaną oddane do użytku w IV kwartale 2023 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.