Przy Przędzalnianej powstają mieszkania komunalne z gminnymi stawkami


2022.07.15
Autor: Piotr Maślak
Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego buduje nowy blok z mieszkaniami, zlokalizowany na działce przy ulicy Przędzalnianej 101/103. Łódź zyska dzięki inwestycji prawie 40 mieszkań, z czego część wzbogaci łódzkie zasoby komunalne. Kolejna tego typu inwestycja powstaje przy Nawrot 98.

Przy ulicy Przędzalnianej 101/103 w Łodzi trwa budowa budynku wielorodzinnego, który jest wspólną inwestycją miasta i Widzewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

W budynku, który gotowy będzie w 2024 roku znajdzie się 39 mieszkań, z czego 19 wzbogaci łódzkie zasoby komunalne – otrzymają je łodzianie czekający na lokal od gminy. Mieszkania takie charakteryzują się tym, że gminne stawki czynszowe nie przekraczają 11,70 zł za mkw. miesięcznie.

Pozostałe mieszkania zostaną rozdysponowane przez WTBS w ramach tzw. budownictwa społecznego, w którym lokatorzy partycypują w kosztach budowy domu.

Inwestycja oferuje mieszkania o zróżnicowanych metrażach od 30-metrowych kawalerek po 3-pokojowe mieszkania o powierzchni niecałych 70 mkw. Lokale oddane zostaną do użytku w typowym TBS-owskim standardzie: z białą armaturą i płytkami w łazienkach, z położonymi podłogami. Budynek posiadał będzie komórki lokatorskie, parking na poziomie gruntu oraz lokal użytkowy w parterze.

Trwa budowa podobnej inwestycji przy ulicy Nawrot 98, gdzie powstaje 35 mieszkań, w tym 17 dla lokatorów komunalnych. Kolejne dwie takie inwestycje są przygotowywane przy ul. Lubelskiej (70 mieszkań komunalnych) i przy zbiegu ul. Oblęgorskiej z ul. Widok (65 lokali).

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.