Kolejne pieniądze na remont osiedla Księży Młyn w Łodzi

2018.01.02

Łódzki magistrat złożył w urzędzie marszałkowskim wniosek o unijne dofinansowanie na kolejną fazę rewitalizacji XIX-wiecznego osiedla Księży Młyn. Według władz Łodzi, miejsce to ma stać się w przyszłości "łódzkim Montmartre".

Złożony został wniosek o 39 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej na kolejny etap rewitalizacji osiedla Księży Młyn w Łodzi. Inwestycja zakłada odnowienie kolejnych 15 nieruchomości. Łączna wartość projektu to 59 mln zł.

W tym roku ruszy remont trzech miejskich budynków, w których wyremontowanych zostanie 170 mieszkań, a kilkadziesiąt kolejnych - we współpracy ze wspólnotą mieszkańców.

We współpracy z miastem, prywatny inwestor odnowi dawny konsum. W obiekcie, który pochodzi z 1883 roku, mieściły się w nim przyfabryczne delikatesy, w których robotnicy mogli kupować towary za specjalne bony. Obecnie budynek konsumu zagospodarowany jest pod restauracje i kawiarnie. Niebawem powstanie jeszcze jedna restauracja.

Oprócz kompleksowych remontów budynków, odnowiona ma zostać także przestrzeń osiedla, w tym m.in. odbudowa chodników, budowa ścieżek rowerowych oraz nasadzenie drzew i zieleni. Ta część inwestycji ma być gotowa do 2021 roku.

Księży Młyn zostało zbudowane w XIX wieku przez przez Karola Scheiblera, jednego z największych fabrykantów przemysłowej Łodzi.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.