Kiedy pojedziemy podziemną drogą w Nowym Centrum Łodzi?

2021.11.23

Kończy się budowa podziemnej drogi w Nowym Centrum Łodzi, nad którą powstaje woonerf. Tunel jest już gotowy.

Inwestycja w Nowym Centrum Łodzi to dwukierunkowa droga o długości 500 metrów, która łączy ulicę Kilińskiego z rondem pod aleją Rodziny Scheiblerów. Poprowadzono ją przez ukryty 6 metrów pod powierzchnią ziemi tunel o szerokości 10 m i wysokości 4 m.

Tunel jest już gotowy i jeszcze w tym roku zakończą się prace budowlane. Na początku 2022 roku ma zostać dokonany odbiór. Obecnie trwają intensywne roboty przy zagospodarowaniu nowego podwórca nad drogą podziemną.

Podziemna droga w Nowym Centrum Łodzi będzie miała siedem zjazdów prowadzących do podziemnych parkingów budynków, które w przyszłości powstaną w tej części miasta. Jeden z wylotów tunelu ma prowadzić także do 3-poziomowego parkingu na 300 samochodów, który wybudowany zostanie pod rynkiem im. K. Kobro planowanym przed EC1.

Nad podziemną drogą znajdzie się kolejny w Łodzi woonerf o powierzchni aż 12 000 mkw., który prowadził będzie od EC1 do dworca Łódź Fabryczna. Tutaj trwają ostatnie prace brukarskie oraz montaż osprzętu elektrycznego. Pojawiają się już także elementy małej architektury. Zasadzonych zostało 21 drzew, 538 krzewów i 73 pnącz oraz kilka tysięcy traw ozdobnych. Pojawi się także ponad 80 ławek, 45 miejsc postojowych dla rowerów i strefa aktywności z 6 zabawkami funkcjonalnymi. Całość uzupełniona zostanie o fontannę typu DRY PLAZA o powierzchni 150 metrów kwadratowych, dająca efekt mokrych chodników.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Normalny
  Gość
  2021-11-23 17:06:04
  Wybudujecie ponownie cos równie paskudnego jak dworzec fabryczny .nieprzydatny.wielki.brzydki prawie bez pasażerów.Wyrzucacie pieniądze na tunele paskudne bramy miasta a domy w centrum się rozwalają. jezdnie dziurawe.jezeli coś ma być wyremontowane to też jest to wykonane źle. Może należy szybko zmienić tych którzy nie znają się na niczym.

 • Radosiewka
  Gość
  2021-11-23 18:02:43
  Zgadzam się z pana zdaniem

 • Kk
  Gość
  2021-11-23 18:54:40
  A ja się nie zgadzam. Mi ze to pisać ktoś kto nie zauwaza pozytywnych zmian w Łodzi. Miasto bardzo wypiękniało.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.