Kamienica przy Kilińskiego w Łodzi przejdzie gruntowny remont

2021.05.05

Kolejna kamienica przy ulicy Kilińskiego w Łodzi zostanie gruntownie przebudowana. W obiekcie powstaną mieszkania, lokale dla przedsiębiorców oraz Centrum Interwencji Kryzysowej.

Wkrótce podpisana ma zostać umowa z generalnym wykonawcą kompleksowej przebudowy kamienicy przy ulicy Kilińskiego 36 w Łodzi. Inwestycja o wartości 13 mln złotych zrealizowana zostanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

W wyremontowanej kamienicy przy ulicy Kilińskiego 36 powstanie 29 mieszkań komunalnych oraz mieszkania chronione dla osób wychodzących z pieczy zastępczej. W obiekcie zaplanowano także 5 lokali dla przedsiębiorców. Zmieni się również otoczenie kamienicy, gdzie powstaną m.in. dwie altany – jedna jako miejsce wypoczynku oraz druga pełniąca funkcję parkingu dla wózków i rowerów. Dla najmłodszych przygotowany zostanie plac zabaw.

Prace projektowe rozpoczną się jeszcze w tym roku, a remont ruszy w 2022 roku.

Kamienica przy ul. Kilińskiego 36 jest jedną z czterech przy tej ulicy, które zostaną odnowione. Zrewitalizowane zostały już obiekty przy Kilińskiego 26, a w tym roku oddany zostanie budynek przy Kilińskiego 39. W miejscu, gdzie przez lata był dziki parking i nieuporządkowane targowisko, powstał ryneczek ze stylowym zadaszeniem, a po drugiej stronie ulicy – kieszonkowy park z placem zabaw i zielenią.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • J A
    Gość
    2021-05-05 13:29:22
    Oczywiście a 32 i 34 omijamy

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.