Jest zielone światło dla wieżowca w centrum Łodzi? Inwestor nakazał uprzątnąć działkę


2021.12.01
Autor: Wyborcza.pl
Ciągnie się sprawa budowy wieżowca w centrum Łodzi, na działce przy ulicy Piotrkowskiej 154, na której biznesmen Piotr Misztal chce postawić wieżę mieszkalną w trybie lex deweloper.

Łódzki biznesmen Piotr Misztal nie rezygnuje z budowy 72-metrowego wieżowca na roku ulicy Piotrkowskiej i alei Piłsudskiego w centrum miasta.

Jak czytamy na łamach portalu Wyborcza.pl, sprawa wciąż nie trafiła do rady miejskiej, a UMŁ zgłosił się do inwestora po "dodatkowe wyjaśnienia". Magistrat ma wątpliwości czy budynek, który stanie w tak reprezentacyjnej części Łodzi, nie będzie odbiegał od tego, co zostało zaprezentowane na wizualizacjach.

Z informacji, jakie otrzymała "Wyborcza" wynika, że inwestor uzupełnił wniosek w listopadzie. To oznacza, że cała procedura - począwszy od analizy formalnej - musiała zacząć się od początku. Radni przekonują, że panuje zgoda co do tego, że wieżowiec na wizualizacjach dobrze wpisywałby się w otoczenie. Portal pisze, że do uznania urzędników i radnych miała pozostawić projekt wieżowca prezydent Zdanowska, a sam Piotr Misztal przyznał, że sprawa zmierza już do szczęśliwego rozwiązania, dlatego nakazał uprzątnięcie działki. Biznesmen ma nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu rada miasta wyda zgodę na budowę wieżowca.

Przypomnijmy, że pierwotnie łódzki biznesmen planował przy Piotrkowskiej 154 budowę 110-metrowego wieżowca. Na przeszkodzie do realizacji inwestycji stawały zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Najnowszy projekt autorstwa pracowni Design Lab Group zakłada budowę 72-metrowej wieży mieszkalnej, która ma mieć 20–23 kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Od piątej kondygnacji w górę zaplanowano lokale mieszkalne w liczbie około 85-110. Na 6. piętrze wieżowca ma się znaleźć także basen i strefa relaksu, a na antresoli siłownia.

Komentarze


 • katmar
  Gość
  2021-12-01 12:50:10
  Kto bogatego inwestorowi się sprzeciwi? Nikt...

 • szczery
  Gość
  2021-12-02 08:06:08
  duze miasta zamiast się rozwijać to idą do tyłu za to wiochy zaczynają przypominać metropolie

 • Gość
  Gość
  2021-12-02 10:54:09
  Szkoda że ten teren trafił w takie ręce. W tym miejscu aż prosi się o zieleń i ławki.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.