Jedna z najbardziej zdewastowanych kamienic przy Włókienniczej w Łodzi zachwyci stylowością

2022.01.18

Niczym feniks z popiołów odradza się kamienica przy ulicy Włókienniczej 20 w Łodzi, którą w 2020 roku kupiła Fundacja Atlas Sztuki.

Przy ulicy Włókienniczej 20 w Łodzi trwają prace na odbudową jednej z najbardziej zdewastowanych przy tej ulicy kamienic. Obiekt, który od lat był niezamieszkany groził zawaleniem. Kiedy właścicielem nieruchomości została Fundacja Atlas Sztuki, która zleciła konieczne badania techniczne i zapadła decyzja, że jedynym ratunkiem dla gmachu jest jego rozbiórka i odbudowa.

W odbudowywanej kamienicy powstaje nowa placówka kultury z ciekawym potencjałem muzealniczym i wystawienniczym. Obecnie inwestycja jest na etapie stanu surowego, zamkniętego. Z dawnej kamienicy ocalić udało się tylko część frontowej elewacji, którą obudowano nowoczesną architekturą.

We wnętrzach obiektu prezentowane mają być wybrane dzieła sztuki z kraju i ze świata. W odnowionej kamienicy mieściło się będzie biuro Fundacji Atlas Sztuki, ale może znaleźć się tam również biblioteka projektu „5inLodz”.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Marian
    Gość
    2022-01-19 14:00:53
    Jak kamienica której już nie ma po jej całkowitym rozebraniu może zachwycić stylowoscią ???

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.