Jak wyglądał będzie Stary Rynek w Łodzi po remoncie? Rusza długo wyczekiwana inwestycja

2022.01.17

Podpisana została umowa z wykonawcą remontu Starego Rynku w Łodzi, na którym pierwsza ekipa budowlana pojawi się w ciągu najbliższych tygodni.

W lutym br., rozpocząć ma się oficjalnie remont Starego Rynku w Łodzi. Długo wyczekiwana inwestycja może się rozpocząć, po tym, jak podpisana została umowa na jego przebudowę na kwotę blisko 8 mln złotych. Wykonawcą zostało konsorcjum łódzkich firm: Concrete, Szadek, WIBUD oraz G&P.

Po remoncie łódzki Stary Rynek stać ma się modnym miejscem z wieloma atrakcjami. To tu będą organizowane weekendowe giełdy kwiatowe, ekotargi oraz kiermasze książek. Pojawią się klimatyczne kawiarnie czy miejsca rodzinnych atrakcji.

W ramach remontu wymieniona zostanie cała nawierzchnia i zlikwidowane stopnie. W centralnej części Starego Rynku zaplanowano dwie podświetlone fontanny, natomiast w części wschodniej i zachodniej pojawią się zadaszone miejsca do handlu. W pobliżu parku przewidziane jest miejsce na pawilon handlowy.

Nie zabraknie także nowej zieleni i małej architektury. Od strony ulicy Nowomiejskiej dosadzone zostaną drzewa - jesiony pensylwańskie i klony.

Obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia przebudowy. Od około dwóch miesięcy Stary Rynek jest badany przez archeologów z Uniwersytetu Łódzkiego. Zakończenie remontu planowane jest pod koniec 2023 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Anna
  Gość
  2022-01-17 21:49:30
  Byłoby miło gdyby na południu Łodzi też realizowane były inwestycje umilające życie mieszkańcom i upiększające te obskurne ulice jak ul. Kilińskiego, Rzgowska, Paradna itp.

 • Niemrawy
  Gość
  2022-01-17 23:25:49
  No no..tylko nie Rzgowska..:))

 • Iza
  Gość
  2022-01-18 07:21:25
  I te piękne arkady i podcienia będą zasłonięte.smutek.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.