Ghelamco składa wnioski o budowę budynków w NCŁ

2018.01.16

Po tym, jak Ghelamco Poland wylicytowało za 85,2 mln zł działkę w Nowym Centrum Łodzi, teraz firma wystąpiła do pozwolenie na budowę dwóch pierwszych biurowców oraz podziemnej drogi - pisze "Gazeta Wyborcza".

W październiku 2016 roku, firma Ghelamco za 85,2 mln zł kupiła działkę między dworcem Łódź Fabryczna a EC1. Nieruchomość liczy ponad dwa hektary i zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania, inwestor może wybudować na terenie budynki o wysokości od sześciu do ośmiu kondygnacji, czyli od 25 do 35 metrów wysokości.

Plan dopuszcza realizację na działce funkcji biurowej, usługowej, a także obiekty kulturalne, handel czy mieszkania. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą", przedstawiciel Ghelamco powiedział, że główną częścią inwestycji będą budynki o charakterze komercyjnym.

Inwestor wystąpił już o trzy pozwolenia na budowę. Pierwsze z nich dotyczy budowy biurowca z funkcją usługową o łącznej powierzchni 78 300 metrów kwadratowych. Drugi wniosek to obiekt hotelowo-biurowo-usługowego, który będzie miał powierzchnię 20 600 mkw. Oba budynki powstaną po zachodniej części działki, obok powstającej Bramy Miasta.

Za projekt inwestycji odpowiada architekt Michał Lah z pracowni PIG Architekci.

Trzeci wniosek dotyczy budowy wewnętrznej drogi podziemnej z ciągiem pieszo-jezdnym. Budowa inwestycji ruszy najprawdopodobniej pod koniec pierwszej połowy 2018 roku.

Źródło: Gazeta.pl

Komentarze


 • Łodzianin
  Gość
  2018-01-16 12:51:28
  No i elegancko !!!

 • Pytalski
  Gość
  2018-01-17 14:21:44
  Jeden z budynków ma mieć okołó 80tys m2 , tylko na części działki.
  Więc ciekawe jak będzie wysoki biorąc pod uwggę że dwa budynki BRAMY MIASTA mają o połowę mniej bo tylo 40tys m2.
  Może wreszcie jest nadzieja dla tych wszystkich co czekają na coś naprawdę wysokiego jak na łódzki rynek budowlany ?

 • Sceptyk
  Gość
  2018-01-17 14:36:56
  Tak będzie bardzo wysoki - na całe, dopuszczalne 35m. Wyżej tam budować nie można. Będzie za to bardzo rozległy - dolna część łódzkiego skyline zniknie za ścianą budynków tej wysokość, bo będzie ich tam więcej. Całość NCŁ będzie wyglądała jak osiedle Zgierska-Stefana, z tą różnicą, że będą tu też budynki niższe - 25m.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.