Działka przy Piotrkowskiej do sprzedaży. Zniknie dziura przy reprezentacyjnej ulicy Łodzi?


2022.08.18
Autor: Piotr Maślak
Po kilkunastu latach ponownie jest szansa zabudowy pustej działki przy ulicy Piotrkowskiej 58 w Łodzi. Należąca do PGE Dystrybucja nieruchomość została wystawiona na sprzedaż, pomimo, że dotychczasowy właściciel obiecywał odbudowę kamienicy w jej historycznym kształcie.

Jest szansa, że wstydliwa dziura przy reprezentacyjnej ulicy miasta zostanie ponownie zabudowana. PGE Dystrybucja wystawiło nieruchomość przy ulicy Piotrkowskiej 58 na sprzedaż.

Jeszcze w 2007 roku przy Piotrkowskiej 58, Zakład Energetyczny Łódź planował umieścić swoją siedzibę. Firma otrzymała pozwolenie na rozbiórkę obiektu pod warunkiem, że obuduje kamienicę w jej historycznym kształcie. Kiedy Łódzki Zakład Energetyczny stał się częścią PGE Dystrybucja, plany budowy nowej siedziby zniknęły.

Odbudowana kamienica miała wyglądać tak:

Dziura w pierzei ulicy Piotrkowskiej może wkrótce zniknąć. Spółka wystawiła na sprzedaż działki pod adresami Piotrkowska 58 oraz 56/58 (ten drugi adres obejmuje obszar w głębi terenu). Pierwsza nieruchomość wyceniona została na kwotę 9 944 400 zł, druga na 2 550 600 zł. Cena wywoławcza za obie działki wynosi 12 mln zł netto. Zainteresowane podmioty mają czas do końca tego miesiąca na wzięcie udziału w przetargu, poprzez wniesienie wadium o wysokości 1 200 000 zł.

Z planu zagospodarowania przestrzennego wynika, że przy Piotrkowskiej 58 może zostać wzniesiona jedynie kamienica, ale to od nowego właściciela będzie zależało, czy budynek będzie pełnił funkcję mieszkalną czy usługową.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.