Docelowa wysokość React 1 w Łodzi. W planach kolejne biurowce

2020.06.10

Na budowie nowoczesnego biurowca React, który powstaje na działce przy ulicy Piłsudskiego w Łodzi, odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy. Inwestorem jest firma Echo Investment.

React to łódzka inwestycja biurowa firmy Echo Investment, która zlokalizowana jest przy alei Piłsudskiego, przy skrzyżowaniu z ulicą Kilińskiego. Kompleks biurowców klasy A zaoferuje łącznie około 50 000 mkw. powierzchni do wynajęcia.

Obecnie trwa budowa pierwszego budynku, na którym właśnie zawieszona została wiecha, oznaczająca, że inwestycja osiągnęła swój najwyższy punkt konstrukcyjny.

Pierwszy biurowiec kompleksu React to 7-kondygnacyjny obiekt o wysokości 25 metrów, który oferuje prawie 15 000 mkw. powierzchni najmu. Budynek wyróżniać ma dwupoziomowa część wejściowa z recepcją oraz strefą chiilout. Biurowiec oferuje zaoferuje również bar kawowy, kantynę z własnym ogródkiem czy miejsce od strony dawnego budynku Philipsa powstanie uliczka, w której ma działać m.in. letnie kino.

Dla zmotoryzowanych przygotowany zostanie parking samochodowy na 182 stanowiska i 92 miejsca dla rowerów. Pierwszy biurowiec ma być gotowy do końca 2020 roku. Projekt architektoniczny inwestycji React przygotowała pracownia Litoborski+Marciniak.

Po zakończeniu budowy React 1, inwestor przystąpi do budowy drugiego biurowca. Echo Investment w dalszych etapach planuje jeszcze budowę kolejnych dwóch lub trzech budynków o charakterze biurowym, w tym jednego wysokiego.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • nn
  Gość
  2020-06-11 13:41:39
  aż się prosi by na tym zielonym kwadracie powstać nowoczesny park zamiast kolejnego betonowego biurowca.

 • do nn
  Gość
  2020-06-11 14:04:30
  zartujesz naturalnie :)?

 • Jvh
  Gość
  2020-06-13 00:29:16
  @up
  Ciekawi mnie koncpecja myślowa tamtego Pana z @up :)
  Od Piłsudskiego powinno budować się tylko
  1) powierzchnie biurowe
  2) kompleksy wielofunkcyjne
  3) budynki mieszkalne lub/i hotele
  That's all.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.