Co powstanie w kompleksie przy Zachodniej 56 w Łodzi? Trwa remont dawnej łaźni miejskiej

2021.10.07

Trwa rewitalizacja budynków tworzących kompleks przy ulicy Zachodniej w Łodzi, który oddany zostanie do użytku w przyszłym roku.

Na budowie kompleksu budynków przy ulicy Zachodniej 56 trwa gruntowny remont. Wykonawca zrealizował już większość prac związanych z tynkami i stolarką. Obecnie trwa odnawianie elewacji oraz montaż instalacji wewnątrz budynku.

Po zakończeniu prac w kompleksie otwarty zostanie nowoczesny hostel z 12 pokojami w wysokim standardzie, mieszkania chronione przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową, a Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zyska dodatkową przestrzeń: galerię i salę do działań animacyjnych.

W ramach inwestycji zmieni się również otoczenie obiektu, gdzie zaplanowano trawnik, niewielkie rabaty oraz krzewy. Powstanie także parking na 6 miejsc, a podwórze przed budynkiem będzie pokryte dwoma rodzajami kostki kamiennej.

W budynkach przy ulicy Zachodniej 56 na początku XX w. mieścił się zakład kąpielowy „Centralne Kąpiele” Hersza Offenbacha, a po II wojnie światowej łaźnia miejska. Koszt rewitalizacji to 12,5 mln złotych. Inwestycja będzie gotowa w II kwartale 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Daf
  Gość
  2021-10-08 10:59:39
  I łaźnie powinny być

 • Osz
  Gość
  2021-10-09 12:23:36
  Zgadzam się, powinny pozostać łaźnie miejskie.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.