Była synagoga przy Piotrkowskiej w Łodzi zaoferuje mieszkania i biura


2022.09.21
Autor: Piotr Maślak
Rozpoczyna się przebudowa i modernizacja kolejnej kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Neoklasycystyczny obiekt, który w przeszłości działała synagoga, a dzięki inwestycji zaoferuje mieszkania, biura, lokale użytkowe czy pracownie artystyczne.

Przy Piotrkowskiej 118 pojawiła się ekipa budowlana, a to oznacza, że rozpoczyna się remont zabytkowej kamienicy pochodzącej z lat 80–90. XIX wieku. W pierwszym etapie prac wykonawca zajmie się instalacjami, rozbiórkami zniszczonych budynków gospodarczych i wyburzeniami wtórnych elementów wewnątrz kamienicy. W październiku rusza pierwsze prace konstrukcyjne.

Piotrkowska 118 składa się z neoklasycystycznej frontowej kamienicy czynszowej i dwóch ciągów oficyn. Jej pierwszym właścicielem był był Juliusz Szulc, a w jednym z budynków prawej oficyny od 1895 r. działała synagoga Henocha Bryczkowskiego.

Prace remontowe, które właśnie się rozpoczęły potrwają niecałe półtora roku. Kamienica przejdzie generalną przebudowę w ramach miejskiej rewitalizacji. Najbardziej spektakularne zmiany widoczne będą w 2023 roku.

W wyremontowanej kamienicy przy Piotrkowskiej powstaną mieszkania komunalne, lokale użytkowe, gastronomiczne i pracownie artystyczne. Przebudowane zostanie również podwórze, które przekształci się w zielony pasaż. Pozwoli on przespacerować się do fabryk przy ul. Sienkiewicza 61 i 63, które także czekają remonty.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.