Budynek Uniwersytetu Łódzkiego zajmie Prokuratura Rejonowa


2022.06.28
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Zakończył się remont budynku u zbiegu ulic Lipowa z Marii Curie-Skłodowskiej w Łodzi, w którym dawniej mieścił się Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, a obecnie znajdą się w nim dwie jednostki łódzkiej Prokuratury Rejonowej.

Prokuratura Regionalna w Łodzi kilka lat temu kupiła od Uniwersytetu Łódzkiego budynek przy ulicy Lipowej 81, w którym znajdował się Wydział Filologiczny. Czteropiętrowy gmach wymagał remontu i przystosowania do nowej funkcji. Inwestycja jest już na ukończeniu, a jego proces zasiedlania rozpocznie się prawdopodobnie po wakacjach.

Do nowego budynku łódzkiej Prokuratury Rejonowej przeniesione zostaną dwie jednostki - Wydział I ds. Przestępczości Gospodarczej (wyprowadzi się z pomieszczeń wynajmowanych przy al. Kościuszki) oraz Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, który obecnie zlokalizowany jest w budynku przy Kilińskiego. Łącznie przeniesionych zostanie około 75 osób.

Budynek wymagał sporo prac adaptacyjnych, by przekształcić go z funkcji dydaktycznych do potrzeb biurowych i szczególnych wymogów wymiaru sprawiedliwości. Powstały więc np. pomieszczenia dla osób doprowadzanych w celach procesowych, pokój okazań z weneckim lustrem i tajna kancelaria – informuje prokurator Krzysztof Bukowiecki, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Koszt inwestycji wyniósł kilkanaście mln zł, i został w całości sfinansowany z budżetu państwa.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.