Bałuty w Łodzi z nowymi mieszkaniami komunalnymi


2021.03.03
Autor: Urbanity.pl
Miasto Łódź wspólnie z Widzewskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego zrealizują budowę dwóch nowych budynków komunalnych na Bałutach.

Pomiędzy ulicami Oblęgorskiej i Widok na łódzkim Bałutach wybudowane zostaną dwa budynki wielorodzinne, w których zaplanowano 69 mieszkań. Inwestycja w sąsiedztwie parku Ocalałych realizowana będzie w formule - miasto przekazuje działkę aportem do spółki, WTBS prowadzi inwestycję, zaś przynajmniej połowa lokali w nowych budynkach trafi do miasta, i będzie wynajmowana na zasadzie mieszkań komunalnych.

Budynek komunalny przy Oblęgorskiej oferował będzie zarówno niewielkie mieszkania M1 o powierzchni około 30 mkw., a także dwupokojowe ok. 40-metrowe i trzypokojowe o metrażach 50-55 mkw. Inwestycja miasta i WTBS to dwa budynki - w jednym 58 mieszkań a w drugim 11. Na działce powstanie także 18 miejsc parkingowych oraz plac zabaw.

Oddanie do użytku zaplanowano na 2024 rok. Koszt inwestycji to około 16 mln zł.

Jeszcze w tym roku pierwsi lokatorzy powinni wprowadzić się do nowego bloku przy ulicy Wysokiej 30, gdzie powstaje 49 mieszkań, w tym 24 dla miasta. Kolejne mieszkania komunalne zaplanowano w nowej inwestycji przy ulicy Nawrot 98, której budowa rozpocznie się w 2021 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.