30-metrowy budynek przy parku Staszica w Łodzi? Z pomocą deweloperowi specustawa mieszkaniowa


2023.03.20
Autor: Piotr Maślak
W sąsiedztwie parku im. Staszica w Łodzi powstać ma 30-metrowy budynek mieszkalny z częścią usługową na parterze. Pomimo, że dopuszczalna wysokość w tym miejscu to 25 metrów, deweloper przy pomocy specustawy "lex deweloper" planuje realizację inwestycji i złożył już odpowiedni wniosek do Rady Miejskiej.

Planowana inwestycja stanąć ma na działce przy ulicy Wierzbowej 37/3, na skrzyżowaniu z ulica Jaracza, w sąsiedztwie parku im. Staszica i ma być najwyższym budynkiem w sąsiedztwie. W okolicy znajdują się obiekty o wysokości maksymalnie 5 i 6 kondygnacji, a także piętrowa willa Edmunda Glezera z 1920 roku.

Deweloper, który zamierza zrealizować w tym miejscu projekt wielorodzinny z częścią usługową, chce postawić 30-metrowy budynek z dziewięcioma kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną. Dopuszczalna wysokość w tym miejscu to 25 metrów, dlatego potrzebna będzie zgoda Rady Miejskiej w Łodzi o ustalenie lokalizacji dla tej inwestycji. Pomoże specustawa mieszkaniowa "lex deweloper" - pisze "Wyborcza".

W ramach inwestycji powstanie budynek wielorodzinny, w którym znajdą się łącznie 53 mieszkania. Poziomy od 1 do 6 zajmą lokale typu studio o metrażach wynoszących około 34 mkw. Ostatnie dwie kondygnacje to mieszkania typu penthouse o powierzchni ponad 100 mkw. Parter zostanie zagospodarowany pod dwa lokale o charakterze handlowo-usługowym o łącznej powierzchni 400 mkw. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 45 miejsc parkingowych, natomiast najemcy lokali użytkowych - 6 stanowisk.

Za projekt architektoniczny odpowiada biuro Studio Marchewka z Konstantynowa Łódzkiego.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.