Rozpoczęcie budowy Focus Park we Włocławku


2011.03.16
Autor: mat.pras/Urbanity.pl
Parkridge Retail Development, deweloper śródmiejskich galerii rozrywkowo-handlowych Focus Mall i parków handlowych Focus Park, informuje, że w marcu 2011 roku rozpoczął prace przy budowie Focus Parku we Włocławku.

- Jestem bardzo zadowolony z tego, że ruszyła budowa Focus Park Włocławek. Realizacja obiektu finansowana jest z kredytu udzielonego przez BZ WBK. Generalnym wykonawcą prac jest firma SPS Construction z Kielc. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Focus Park Włocławek zaprosi pierwszych klientów późną jesienią 2011 roku - mówi Jarosław Fijałkowski, prezes Parkridge Retail Development.

Działka, której Parkridge Retail Development został niedawno pełnoprawnym właścicielem, znajduje się między ulicami Komunalną a Witosa przy drodze krajowej nr 1 (Łódź-Gdańsk).

Na terenie o powierzchni 2 ha powstanie park handlowy liczący 6500 mkw. powierzchni całkowitej w tym 6200 mkw. powierzchni najmu GLA. Przy obiekcie znajdzie się wygodny parking na 310 aut.

Focus Park zbudowany zostanie w pobliżu hipermarketu Real i marketu budowlanego Obi. Aktualnie jest on wynajęty w 72 proc. Wśród najemców wymienić można m.in. : Media Expert, Rossmann, Deichmann, CCC, Takko, Centrum Chinskie (artykuły tekstylne). Bardzo zaawansowane są rozmowy dotyczące wynajmu pozostałej powierzchni Focus Park Włocławek.

Autorem projektu architektonicznego jest MOFO Architekci z Krakowa we współpracy z biurem ORTECH z Włocławka.

Inne wiadomości o Focus Park, Mofo Architekci, SPS Construction, Parkridge Retail Poland

Komentarze


 • Ronald
  Gość
  2011-03-26 01:19:10
  Nie wiem po co komuś kolejny moloch handlowy w tym mieście?! Kto wydał pozwolenie na handel w tym miejscu?
  Wzorcownia świeci pustkami, a tu kolejny taki chłam.
  Żaden z liczących się najemców tam nie przyjdzie, chyba, że wyjdą ze Wzorcowni i paru innych miejsc, ale na to Gracze z Miasta nie pozwolą.

 • jelonek
  Gość
  2011-07-18 14:21:56
  Nie martw się! Nie powstanie - podobnie jak w Gliwicach i Jeleniej Górze. W Jeleniej od kilku dobrych lat tylko się obiecuje, że ruszy bodowa - przekłada kolejne terminy i nada nic się nie robi!

 • szlus
  Gość
  2011-10-05 22:53:37
  Firma Parkridge chyba już nie istnieje!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.