Zielone Arkady w Bydgoszczy zostaną oddane do użytku w listopadzie


2015.06.22
Autor: Urbanity.pl
Pod koniec roku oddana zostanie do użytku nowa bydgoska galeria Zielone Arkady. Inwestycja powstaje na działce o powierzchni 4,5 ha przy ulicy Wojska Polskiego 1. Inwestorem projektu jest ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o.

Centrum handlowe Zielone Arkady w Bydgoszczy składać się będzie z dwóch budynków. Centralną częścią kompleksu będzie 3-kondygnacyjne centrum handlowe oraz zlokalizowana w zachodniej części kondygnacja biurowa. W północnej części działki znajdzie się 6-kondygnacyjny parking na 1200 miejsc postojowych. Łączna powierzchnia najmu wyniesie 51 tys. mkw., na której funkcjonować będzie ponad 200 sklepów.

Bydgoskie centrum handlowe budowane jest na terenie po dawnej drukarni Ortis przy Rondzie Kujawskim.

Elewacja galerii będzie pokryta silikonowym tynkiem cienkowarstwowym w trzech stonowanych, beżowych odcieniach, podzielonym boniowaniami na nieregularne geometryczne kształty, z szarym, tynkowanym cokołem. Strefa wejściowa od strony ul. Kujawskiej wykonana będzie w konstrukcji stalowo-żelbetowej i obłożona panelami aluminiowymi, uzupełniona przez rozległe przeszklenia. Od strony ul. Wojska Polskiego strefa wejściowa będzie miała formę westybulu (przedsionka) obłożonego panelami z laminowanych płyt HPL imitujących drewno.

Za projekt architektoniczny odpowiadają architekci z ECE Projektmanagement, którzy współpracują z pracownią Benoy oraz biurem Stabil z Katowic. Generalnym wykonawcą jest firma Strabag. Wartość galerii szacowana jest na około 150 mln euro.

Oddanie Zielonych Arkad do użytku planowane jest na początek bieżącego roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.