Inauguracja dwóch galerii - Zielone Arkady i Aleja Bielany


2015.11.13
Autor: Urbanity.pl
Zielone Arkady w Bydgoszczy i Aleja Bielany w Bielanach Wrocławskich to dwa centra handlowe, które dzisiaj zostały oficjalnie otwarte. Generalnym wykonawcą obu projektów była firma Strabag.

Zielone Arkady w Bydgoszczy to centrum handlowe o powierzchni handlowo-usługowej wynoszącej 50 tys. metrów kwadratowych na trzech kondygnacjach. Łącznie w obiekcie znajduje się 200 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. Obok galerii powstał 6-kondygnacyjny budynek parkingowy, który może pomieścić aż 1200 aut. Zielone Arkady zostały wybudowane w systemie BREEAM

Za projekt architektoniczny odpowiada biuro Stabil, a wykonawcą inwestycji była firma Strabag, która wykonała zadanie w 19 miesięcy. Inwestorem jest spółka ECE Projektmanagement.

Z kolei budowa podwrocławskiego parku handlowego Aleja Bielany trwała 18 miesięcy. Firma Strabag, jako wykonawca obiektu, na zlecenie firmy Inter IKEA Centre Poland, wybudowała budynek o powierzchni 35 tys. mkw., rozplanowanej na trzech kondygnacjach. Na najwyższym poziomie parku handlowego znajduje się nowoczesny kompleks kinowy, a w kondygnacji podziemnej parking samochodowy.

Rozbudowa powierzchni handlowej w Alei Bielany spowodowała, że ten podwrocławski kompleks dysponuje już powierzchnią 140 tys. mkw., z łączną liczbą miejsc parkingowych na poziomie 4700.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.