Podwrocławska Aleja Bielany na ukończeniu


2015.09.30
Autor: Gazeta Wyborcza
Trwają zaawansowane prace wykończeniowe rozbudowanego parku handlowego Aleja Bielany, który powstaje pod Wrocławiem. Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na listopad bieżącego roku.

Rozbudowana część Alei Bielany to 35 tys. metrów kwadratowych powierzchni najmu, a całkowita powierzchnia całego parku handlowego wynosić będzie aż 170 tys. mkw., co sprawi, że będzie to największe centrum handlowe w Polsce. Dla zmotoryzowanych przygotowano 4700 miejsc parkingowych.

Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w maju 2014 roku, a za półtora miesiąca budynek zostanie oddany do użytku. Nowa część, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, będzie miała taki sam wygląd. Klienci nie odczują, że przechodzą ze starej części parku handlowego do nowej. Główne wejście do galerii znajduje się naprzeciwko Ikei.

Obecnie Strabag Polska, który jest generalnym wykonawcą inwestycji, prowadzi zaawansowane prace wykończeniowe w środku, jak i na zewnątrz obiektu, gdzie powoli wyłania się elewacja obiektu. Większość lokali została już przekazana najemcom, którzy urządzają je na swoje potrzeby. Kończy się również budowa podziemnej hali garażowej na 900 samochodów oraz parkingu zewnętrznego, który pomieści dodatkowe 200 aut.

W rozbudowanej części Alei Bielany znajdzie się 200 nowych sklepów, strefa gastronomiczna, strefa fitness, dwa place zabaw dla dzieci oraz 8-salowe kino Helios.

Otwarcie powiększonego parku handlowego Bielany nastąpi w listopadzie tego roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.