Rośnie największe centrum handlowe w Polsce


2015.06.17
Autor: Gazeta Wyborcza
W październiku bieżącego roku, zakończą się prace budowlane przy rozbudowie podwrocławskiego parku handlowego - Aleja Bielany. Oficjalne otwarcie galerii nastąpi miesiąc później. Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag.

Pierwsze prace wykończeniowe w nowej części parku handlowego rozpoczną się od ośmiosalowego multikina Helios, które usytuowane będzie na trzecim poziomie obiektu.

Dzięki rozbudowie galerii, Aleja Bielany stanie się największym centrum handlowym w Polsce. Niebawem obie części - stara i nowa zostaną połączone i obudowane jednolitą elewacją. Inwestycja jest na etapie tzw. stanu surowego otwartego, co znaczy, że gotowa jest już betonowa konstrukcja centrum handlowego.

Rozbudowana galeria została już skomercjalizowana w 100 proc. Na klientów czekać będzie ponad 150 nowych najemców, z czego 40 proc. to sklepy modowe. Łącznie w Alejach Bielany funkcjonować będzie około 200 lokali handlowo-usługowych oraz obszerna strefa restauracyjna i wypoczynkowa z klubem fitness. Dla zmotoryzowanych powstanie podziemny parking samochodowy na 800 stanowisk.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Strabag. Właścicielem budynku jest IKEA Centres Poland.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.