Rośnie największe centrum handlowe w Polsce

2015.06.17

W październiku bieżącego roku, zakończą się prace budowlane przy rozbudowie podwrocławskiego parku handlowego - Aleja Bielany. Oficjalne otwarcie galerii nastąpi miesiąc później. Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag.

Pierwsze prace wykończeniowe w nowej części parku handlowego rozpoczną się od ośmiosalowego multikina Helios, które usytuowane będzie na trzecim poziomie obiektu.

Dzięki rozbudowie galerii, Aleja Bielany stanie się największym centrum handlowym w Polsce. Niebawem obie części - stara i nowa zostaną połączone i obudowane jednolitą elewacją. Inwestycja jest na etapie tzw. stanu surowego otwartego, co znaczy, że gotowa jest już betonowa konstrukcja centrum handlowego.

Rozbudowana galeria została już skomercjalizowana w 100 proc. Na klientów czekać będzie ponad 150 nowych najemców, z czego 40 proc. to sklepy modowe. Łącznie w Alejach Bielany funkcjonować będzie około 200 lokali handlowo-usługowych oraz obszerna strefa restauracyjna i wypoczynkowa z klubem fitness. Dla zmotoryzowanych powstanie podziemny parking samochodowy na 800 stanowisk.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Strabag. Właścicielem budynku jest IKEA Centres Poland.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.