Lądowisko dla śmigłowców na dachu rozbudowanego szpitala w Bydgoszczy

2021.04.16

Firma Alstal została wykonawcą rozbudowy szpitala Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera przy ulicy Ujejskiego w Bydgoszczy. Wartość inwestycji wynosi blisko 160 mln zł.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy podpisał umowę z firmą Alstal, która za prawie 160 mln zł rozbuduje obiekt szpitalny przy ulicy Kornela Ujejskiego 75.

W ramach inwestycji zostanie dobudowane nowego skrzydło szpitalne w północno-zachodniej części głównego kompleksu. Powierzchnia zabudowy nowej części wyniesie prawie 3 800 metrów kwadratowych. Nowy budynek z trzonem komunikacyjnym i z wyniesionym na dachu lądowiskiem dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego będzie mieścił 11 sal operacyjnych, w tym dwie sale hybrydowe i łącznie 140 łóżek.

Dodatkowo firma Alstal przebuduje istniejący budynek szpitala o powierzchni zabudowy wynoszącej prawie 14 900 mkw., tak aby połączył się z nowym skrzydłem. Na najniższym piętrze planuje się powstanie sali wielofunkcyjnej dla około 200 osób. Po zakończeniu inwestycji szpital w Bydgoszczy będzie miał dostępnych dla pacjentów 687 łóżek.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.