Kino Helios w Galerii Pomorskiej w listopadzie 2012 roku

2012.01.16

Helios S.A. i Galeria Pomorska zawarły umowę w sprawie utworzenia 7-salowego kina z ponad 1000 miejsc. Otwarcie multipleksu, planowane jest na koniec 2012 r. po przystosowaniu centrum handlowego do potrzeb nowego najemcy. Będzie to pierwsze kino sieci Helios w Województwie Kujawsko-Pomorskim.

Helios S.A. podpisał umowę najmu 2460 m2 powierzchni położonej w rozrywkowej części Galerii Pomorskiej, znajdującej się na pierwszym piętrze centrum.

Resolution Property i Helios S.A. zainwestują w budowę nowego kina ponad 3 mln euro.

"Kino Helios w Galerii Pomorskiej będzie składać się z 7 sal kinowych wyposażonych w najnowsze ekrany i projektory cyfrowe umożliwiające projekcje w technologii 3D. Seanse filmowe obejrzy w nim jednocześnie ponad 1177 osób, które będą mogły również skorzystać z oferty kawiarni i barów kinowych. Cieszymy się, że bydgoszczanie będą mogli w komfortowych warunkach oglądać najnowsze dzieła kinematografii polskiej i światowej w pierwszym kinie Helios w tym mieście" - komentował Jan T. Bogdan, wiceprezes zarządu Helios S.A.

Otwarcie kina Helios na terenie Galerii Pomorskiej planowane jest na koniec 2012 roku, po zakończeniu prac związanych z usuwaniem osprzętu poprzedniego najemcy oraz przystosowaniu centrum do potrzeb multipleksu.

Stuart Lang z Balmain Asset Management, mówi: "Po podpisaniu umowy najmu
z Helios S.A., nasz zespół techniczny rozpoczął przygotowywanie dokumentacji niezbędnej do otrzymania zgody na rozpoczęcie prac związanych z budową kina. Ze względu na ilość czekającej nas pracy przewidujemy, że otwarcie nastąpi
w listopadzie 2012, będziemy się jednak starać, aby ten termin przyspieszyć."

Źródło: mat.pras

Komentarze


  • Jachu
    Gość
    2012-02-24 08:01:56
    Proponuje tak przyśpieszyć by zdąrzyć przed Euro 2012

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.