Coraz bliżej 3-gwiazdkowego hotelu nad rzeką Brdą w Bydgoszczy

2021.01.22

Dobiega końca przebudowa budynku przy ulicy Bernardyńskiej 13 tuż nad rzeką Brdą w Bydgoszczy, w którym otwarty zostanie hotel sieci Focus Hotels.

W lipcu 2019 roku rozpoczęła się przebudowa 8-piętrowego biurowca przy ulicy Bernardyńskiej 13 w Bydgoszczy, w którym powstaje kolejny hotel sieci Focus Hotels, należącej do Grupy Kapitałowej Immobile S.A. Obiekt, który wybudowany został w 1964 roku według projektu Witolda Jańczaka przez lata był siedzibą m.in. spółki PROJPRZEM MAKRUM.

Focus Hotels przy ulicy Bernardyńskiej zaoferuje pokoje hotelowe, które uzupełnione zostaną o m.in. restaurację, bar, sala fitness, saunę oraz nowoczesną przestrzeń konferencyjną. Miejsca parkingowe mieściły się będą w podziemnej hali garażowej. Łącznie w hotelu w standardzie trzech gwiazdek znajdą się 84 pokoje.

Na budowie nowego hotelu w Bydgoszczy dobiegł końca montaż elewacji. Obecnie wykonawca prowadzi prace w nowo powstających pokojach hotelowych oraz prace instalacyjne w restauracji i kuchni.

Inżynierem kontraktu jest CDI Konsultanci Budowlani, natomiast projekt przebudowy to zasługa architekta Piotra Bartkowiaka ze studia Architektonika z Bydgoszczy.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Ja
    Gość
    2021-01-30 12:43:51
    Ten kto go projektował to się chyba z choinki urwał. Nic a nic nie pasuje do sąsiednich budynków. Wygląda jakby był oderwany od pozostałych, pięknych starych budynków. Taka zawalidroga. Po prostu brzydkie i nie pasujące do krajobrazu tego miejsca. A samo miejsce przepiękne, studiowałam niedaleko na Kościeleckich i mile wspominam każdą moją drogę na uczelni właśnie wzdłuż rzeki.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.