Bydgoskie centra handlowe z nowymi funkcjami

2017.03.21

W Bydgoszczy działa 10 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 272 000 mkw. Wkrótce w mieście pojawią się pierwsze centra wyprzedażowe - Outlet Center Bydgoszcz i Metropolitan Outlet. Pierwsze ma powstać w sąsiedztwie sklepu IKEA, a drugie w przebudowanym Carrefour Glinki.

Nową funkcję zyska także Dom Mody Drukarnia, który po przebudowie zaoferuje powierzchnie biurowe i handlowo-usługowe - wynika z publikacji Colliers International "Centra handlowe w aglomeracjach I kw. 2017 r. | Bydgoszcz".

Obecnie na bydgoskim rynku działa 10 obiektów handlowych w różnych formatach. Mieszkańcy do dyspozycji mają m.in. bogatą ofertę zakupową Zielonych Arkad (51 000 mkw.) i Focus Mall (41 000 mkw.), ale także mniejszych obiektów handlowych i centrów specjalistycznych, takich jak Fordon czy Arkada. W przygotowaniu są dwa nowe centra wyprzedażowe w mieście - Outlet Center Bydgoszcz o powierzchni 11 000 mkw., które powstanie tuż przy sklepie IKEA oraz Metropolitan Outlet (17 000 mkw.), który zostanie otwarty w przebudowanym Carrefour Glinki. Będą to pierwsze obiekty outletowe w mieście. Ich komercjalizacja już się rozpoczęła. W Outlet Center Bydgoszcz, za którego wynajem odpowiada m.in. Colliers International, pojawią się np. sklepy Adidasa, Pumy, Reeboka i New Balance.

Nowych najemców zyskały także istniejące obiekty handlowe w Bydgoszczy, które w ubiegłym roku prowadziły rekomercjalizację. W Zielonych Arkadach otworzył się np. salon TK Maxx, w Focus Mall sklep Media Expert, a w CH Rondo m.in. Hebe i Toys'R'Us. Po dokonanej w 2015 roku rozbudowie skład najemców uzupełniała także Galeria Pomorska, w której swój sklep otworzyła między innymi sieć C&A.

W tym roku do przebudowy przygotowuje się, zlokalizowany w centrum miasta, Dom Mody Drukarnia. Po zakończeniu prac obiekt prócz lokali handlowo-usługowych, zaoferuje także powierzchnie biurowe.

- Popyt na powierzchnie w centrach handlowych w Bydgoszczy utrzymuje się na przeciętnym poziomie. Średni współczynnik pustostanów w mieście na koniec 2016 roku wyniósł 6,7%, o 0,9% mniej niż w analogicznym okresie 2015 r. Najwięcej powierzchni na wynajem dostępnej jest w Focus Park i Galerii Pomorskiej - mówi Katarzyna Michnikowska, dyrektor w Dziale Doradztwa i Badań Rynku Colliers International.

Czynsze za powierzchnie w centrach handlowych w Bydgoszczy plasują się na średnim poziomie i znajdują się w lekkim trendzie spadkowym na skutek wzrostu konkurencji oraz dominacji rynku najemcy. Najwyższy czynsz za lokal 100-150 mkw GLA na potrzeby mody to ok. 29-31 EUR/mkw./miesiąc.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Max
    Gość
    2017-03-23 00:48:12
    Warto dodać że Royal Collection przeniesie się niebawem z "Drukarni"do C.H "Focus Mall".

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.