Budowa Goplany powinna ruszyć w I połowie 2011 r.
Trwają prace nad zakończeniem planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu przeznaczonego pod budowę galerii handlowej Goplana w Lesznie. Istnieją duże szanse, że radni miejscy jeszcze w tym roku przegłosują dokument, który obecnie przechodzi przez kolejne etapy opiniowania.
Tym samym wszystko wskazuje na to, że już na początku przyszłego roku plan zagospodarowania przestrzennego dla kwadratu ulic: Niepodległości, Wróblewskiego, Dąbrowskiego i Królowej Jadwigi, decyzją wojewody wejdzie w życie. Inwestor, czyli spółka Goplana MGC Inwest sp. z o.o. spółka komandytowa, której głównym udziałowcem jest Dariusz Miłek, przewiduje rozpoczęcie prac budowlanych na pierwszą połowę 2011 roku.
Zakupione pod inwestycję działki już są przygotowane i czekają na prowadzenie prac. W tym celu wyburzone zostały m.in. zastałe budynki. Galeria Goplana powstanie w centralnej części miasta na obszarze zajmowanym wcześniej przez historyczne dla Leszna zakłady: Metalplast i fabrykę czekolady Goplana. Inwestor nawiązał do lokalnego charakteru nie tylko po przez nazwę centrum, ale także dzięki architekturze, w płynny sposób wtapiającej się w urbanistykę Rynku, z którym obiekt będzie sąsiadował. Goplana stanie się łącznikiem między najważniejszymi punktami w mieście- Ratuszem, osiedlami i dworcem kolejowym.
Galeria Goplana będzie dysponować powierzchnią całkowitą wynoszącą 62 tys. mkw., z czego 28 tys. mkw. zostanie przeznaczone dla najemców. W Obiekcie pojawi się 120 lokali handlowo-usługowych. Na zmotoryzowanych klientów czekać będzie 780 miejsc postojowych.
Tym samym wszystko wskazuje na to, że już na początku przyszłego roku plan zagospodarowania przestrzennego dla kwadratu ulic: Niepodległości, Wróblewskiego, Dąbrowskiego i Królowej Jadwigi, decyzją wojewody wejdzie w życie. Inwestor, czyli spółka Goplana MGC Inwest sp. z o.o. spółka komandytowa, której głównym udziałowcem jest Dariusz Miłek, przewiduje rozpoczęcie prac budowlanych na pierwszą połowę 2011 roku.
Galeria Goplana będzie dysponować powierzchnią całkowitą wynoszącą 62 tys. mkw., z czego 28 tys. mkw. zostanie przeznaczone dla najemców. W Obiekcie pojawi się 120 lokali handlowo-usługowych. Na zmotoryzowanych klientów czekać będzie 780 miejsc postojowych.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra