Katowicka "filmówka" wreszcie w nowej siedzibie


2017.07.18
Autor: Urbanity.pl
Najprawdopodobniej jesienią tego roku nastąpi długo oczekiwana przeprowadzka katowickiej "filmówki" do swojej nowej siedziby w pobliżu obecnego kampusu uniwersyteckiego, przy ul. św. Pawła 3.

Roczne opóźnienie w oddaniu do użytku Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach wynika z trudności realizacyjnych, które dotyczą bardzo wymagającego projektu. Pierwotnie przeprowadzka "filmówki" miała nastąpić jesienią ubiegłego roku, następnie była mowa o wiośnie br., a ostatecznie nastąpi to dopiero w listopadzie.

Obecnie w obiekcie trwają ostatnie prace wykończeniowe pomieszczeń, w tym m.in. malowanie sali kinowej oraz montaż oświetlenie w pracowniach. Równolegle ogłoszone zostały również przetargi na nowy sprzęt i meble.

Nowa siedziba Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego zaprojektowana została na rzucie prostokąta z wewnętrznym atrium. Katowicki budynek o zróżnicowanej wysokości jedno-, dwu- i czterokondygnacyjny, wykorzystuje przestrzenie starego obiektu dawnej fabryki żarówek.

W budynku znajdą się m.in. sala projekcyjno-filmowa i dwukondygacyjne studio filmowe. Pierwsze piętro "filmówki" zostanie zagospodarowane pod pracownie fotograficzne, a poziom wyżej znajdą się sale wykładowe oraz pomieszczenia biurowe.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Mostostal Zabrze-Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Za projekt architektoniczny odpowiada barcelońskie biuro BAAS oraz Grupy 5 Architekci z Warszawy. Koszt realizacji obiektu wraz z wyposażeniem to 38,5 mln zł.

Inne wiadomości o Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego, Mostostal Zabrze-Holding

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.